Teknoloji Devleri Teröre Karşı Birleşti

microsoft facebook youtube and twitter

Teknoloji devleri internette terörü destekleyen içeriklerin önüne geçmek için bir araya geldi. Bu birlikte Microsoft, Facebook ve YouTube gibi teknoloji devleri yer alıyor.

Microsoft, Facebook, YouTube ve Twitter gibi dev şirketler teknoloji ve internet dünyasında birbirlerine karşı üstünlük sağlamak için kıyasıya bir rekabet içinde. Ancak söz konusu terörizm olduğunda bu şirketler aralarındaki rekabeti unutup birlik olmakta oldukça başarılılar. Teknoloji devleri son olarak da teröre karşı yeni bir birlik kurduklarını duyurdular.

Microsoft, Facebook, YouTube ve Twitter gibi teknoloji devlerinin bir araya gelerek kurduğu bu yeni birlik Global Internet Forum to Combat Terrorism adını taşıyor. Global Internet Forum to Combat Terrorism’in başlıca amacı internetteki terör yanlısı içerikleri temizlemek. Aşırıcılığa ve nefret söylemine kaçan içerikleri de tespit edecek bir yazılım geliştirecek şirketler, bu sayede terörü öven ve ayrımcılığa neden olan içerikleri tespit edip temizleyecek. Makine öğrenme ve yapay zeka alanında önemli çalışmalar yapan Microsoft bu yeni birlikte önemli bir yere sahip.

Galaxy Note7 FE Performans Testinde Görüldü