Ana SayfaTCL MoveAudio S600 gerçek kablosuz kulaklık inceleme

TCL MoveAudio S600 gerçek kablosuz kulaklık inceleme

Donanım Günlüğü’ndesiniz ve bu yazı ve videomuzda, TCL MoveAudio S600 gerçek kablosuz kulaklıkla karşınızdayız.

TCL, özellikle televizyon pazaronda, küresel çapta bir oyuncu. Fakat firmanın akıllı telefonlardan kulaklık teknolojilerine kadar pek çok farklı iş kolu da bulunuyor. MoveAudio S600, size kaliteli işitsel detayları konforlu kullanım ile sunmak istiyor.
Gerçek kablosuz almayı düşünen kullanıcıların pek çoğu, kafasında bazı temel sorular belirlemiştir:

1. Kulaklık, kulakta rahatlıkla konumlandırılabiliyor mu?
2. Gerek müzik dinlerken gerekse de telefon görüşmeleri yaparken iyi bir ses kalitesi sunabiliyor mu?
3. Aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip mi?
4. İyi bir pil ömrü var mı?

Tabii soruları arttırmak mümkün. Şimdi isterseniz ürünün özellikleri ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım.

TCL MoveAudio S600, bir gerçek kablosuz kulaklık

Kablolardan yavaş yavaş kurtulmaya başladığımız şu dönemde, tercih edilebilir ürünlerden bir tanesi olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

Grafit gri, inci beyazı ve ultra mat siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği var. Bize, deneyimleyebilmemiz için inci beyazı rengi geldi. Özellikle ışık altında adeta parlıyor.
Kulaklıklar, kulak içi formda tasarlanmış. Hem taşıma hem de şarj amaçlı kullanılabilen kutusu, yumuşak tasarım hatlarına sahip, parlak görüntüsüyle göz okşuyor. Hem kulaklıklar hem de taşıma ve şarj kutusu olarak minimal boyutlarda ve oldukça hafif.

Kulaklıklar, rahatsız etmeyecek ölçüde, ufak boyutlara sahip. Kendi adıma konuşmam gerekirse, şimdiye dek kulaklarıma en iyi uyum sağlayan birkaç üründen bir tanesinin MoveAudio S600 olduğunu söylemeliyim. Adeta kulağa yapışıyor ve sağlam tutuş hissi sunuyor. Aynı zamanda ses sızıntılarının da büyük ölçüde önüne geçilmiş oluyor.
Ürünün kutusunda, kulaklıklarda yer alanlar hariç olmak üzere farklı boyutlarda 4 çift silikon başlık daha yer alıyor. Anlayacağınız, size en uygun başlığı tercih etmeniz isteniyor. Böylece ürünü en iyi şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Kutu tasarımına biraz göz attığımızda, ön kısımda ufak bir led bildirim ışığı olduğunu görüyoruz. Bu, o anki şarj durumunu gösteriyor. Cihazın sağ yan tarafında, içe gömülü fiziksel bir tuş yer alıyor. Bu tuş, ilk eşleştirme için önemli. Birkaç saniye basılı tutarsanız, led bildirim ışığının yanıp sönmeye başladığını göreceksiniz. Bu, ürünün o an eşleşme modunda olduğunu gösteriyor ve Bluetooth 5.0 aracılığıyla birkaç saniye içinde akıllı mobil cihazınızla eşleştirebiliyorsunuz.

Kutunun alt kısmında ise, şarj için Type-C bağlantı noktası konumlandırılmış.

Ürünü daha iyi deneyimleyebilmek için, TCL’in ücretsiz TCL Connect uygulamasını indirmenizi öneriyoruz. Bu uygulama yardımıyla eşleştirme yapabilir, gürültü kontrolü gerçekleştirebilir ve kısayol dokunmatik işlevler gibi detaylara göz atabilirsiniz. Bu uygulama hem Android hem de iOS tarafında indirilebiliyor.

TCL MoveAudio S600 gerçek kablosuz kulaklık inceleme

MoveAudio S600 kulaklıklar, 10mm dinamik hoparlörlere sahip

Ek olarak, her bir kulaklıkta 3 tane olmak üzere, toplamda 6 tane gürültü engelleme mikrofonuna sahip.

Hibrit aktif gürültü engelleme teknolojisi, özellikle gürültülü ortamlarda daha berrak deneyimler elde edebilmeniz için konumlandırılmış.

Daha önceki pek çok kulaklık incelememizde olduğu gibi, bu ürünle de farklı türde müzikler dinledik ve farklı kullanım senaryoları gerçekleştirdik.

Ürün, kesinlikle müzik dinlemek için iyi bir seçim. Bass’lar ve tiz’ler yeterli düzeyde, her enstrümanı ayrı ayrı duyuyor, detayları birbirine karışmadan deneyimleyebiliyorsunuz. Heavy metalden tutun da Türk sanat müziğine kadar geniş bir yelpazede, onlarca şarkı dinledik ve memnun kaldık.

Kulaklık, oyun oynama ve video izleme tarafında da tatmin edici sonuçlar veriyor. Ses ve görüntü senkronu tarafında ciddi bir sorunla karşılaşmadık.

Diyelim ki İstanbul’da yaşıyorsunuz ve hafta içi her gün, iş ya da okul için toplu taşıma kullanıyorsunuz. Bu süreçlerde çoğumuz akıllı telefonumuza başvuruyoruz. Kimimiz e kitap okuyor, kimimiz bir dizi ya da film izliyor, kimimiz de oyun oynuyor. İşte bu tip süreçlerde, MoveAudio S600’ün iyi bir yol arkadaşı olduğunu söyleyelim.

Ürünü hem metro hem de metrobüs gibi kalabalık, gürültülü toplu taşıma araçlarında da deneyimledik. Özellikle gürültü engelleme modunu aktifleştirdiğinizde, dış dünya ile bağınız neredeyse tamamen kopuyor. Can sıkıcı dış seslerden kurtulmuş oluyorsunuz.

Öte yandan, deneyimleriniz esnasında birileri size bir şeyler sormak isteyebilir. Bu gibi durumlarda da kulaklıkları çıkarmadan, kısa süre sağ kulaklığa dokunarak “şeffaf modu” aktifleştirebilirsiniz. Böylece kulaklıklar kulağınızda olsa bile etrafınızda olan biteni tekrar duyabilirsiniz.

Bizim önerimiz, çok gürültülü bir ortamda olmadığınız sürece aktif gürültü engelleme modunu açmamanız yönünde. Bu, pil tasarrufu tarafında da önemli bir detay.

Yolda hafif koşu yapıyorsunuz diyelim ya da bisiklet sürdüğünüzü varsayalım. Bu gibi hareketli durumlarda kulaklıklarınız kulağınızdan kolay kolay düşmeyecektir, endişe etmenize gerek yok. Cihazın terlemeye ve darbelere karşı dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

TCL MoveAudio S600, telefon görüşmeleri ve sesli asistana bağlanmak için de iyi bir çözüm.

Biz, telefon görüşme testlerimizi genellikle dış mekânlarda, trafiğin yoğun olduğu noktalarda gerçekleştirdik ve genellikle net sonuçlar aldık. Ürün, sizin sesinizi arttırarak karşı tarafa sunarken, arka plan seslerini de olabildiğince filtreliyor. Sonuç olarak hem biz hem de karşı taraftaki arkadaşlarımız, rahat iletişim gerçekleştirebildik.

Gelelim pil ve şarj konularına

Kulaklıkta 55mAh, taşıma ve şarj kutusunda ise 500mAh pil bulunuyor. Ürünü, beraberinde gelen Type-C kablosuyla şarj edebiliyorsunuz.

Kulaklıklar tamamen şarj olduktan sonra, yaklaşık 8 saat boyunca müzik dinleyebiliyorsunuz. Tabii bu esnada aktif gürültü engelleme özelliği kapalı. Eğer açarsanız, bu sefer tek şarj ile yaklaşık 6 saatlik deneyim mümkün oluyor.

İşin içine taşıma ve şarj kutusundaki pil ömrünü de kattığımızda, ANC kapalıyken toplam 32 saat civarı, ANC açıkken de yaklaşık 24 saatlik kullanım mümkün oluyor.

Kısacası ürün, size konforlu kullanım ve iyi ses kalitesi sunarken, pil performansıyla da yarı yolda bırakmıyor.

Vivo Y21 akıllı telefon incelemesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol

DOSYA KONUSU

Hosting