Tcl Movetime MT46X akıllı çocuk saatiyle çocuğunuz güvende olsun

tc df

#İŞBİRLİĞİ

Tcl Movetime MT46X akıllı çocuk saatiyle karşınızdayız. Hep büyükler için mi akıllı saatler var sanıyordunuz? İşte karşınızda çocuklar için yeni bir saat. Tabii aslında bu ürün, “aile” yapısını göz önünde bulundurularak hazırlanan ürünlerden bir tanesi. Zira aile üyeleri, gün içinde çocuğun neler yaptığını ve güvende olup olmadığını, yardıma ihtiyacı olup olmadığını bilmek ister. İşte burada da devreye Tcl Movetime giriyor.

Tcl Movetime MT46X, üç farklı renk seçeneğine sahip. Bunlar mavi, pembe ve siyah. Çocuklar genelde renkli tasarımları severler. Ama bazen istisnai durumlar da olabilir ki işte burada da siyah renk ilgi çekici olabilir. 1.3 inç ekrana ve kullanımı rahat, silikon kayışlara sahip olan saat, gün içinde aktivite kayıtlarından görüntülü görüşmeye kadar pek çok imkân sunuyor. Tabii 4.5G desteği de var. Şimdi biraz daha detaya inelim.

Tcl Movetime MT46X, IP65 sertifikasına sahip. Çocuklar gün içinde arkadaşlarıyla koşup oynamayı, eğlenmeyi severler, biliyorsunuz zaten. İşte bu eğlenceli anlarda, bazen işin içine kirlenme faktörü de girer. Hele de futbol maçı, basketbol maçı gibi etkinliklerde bulunuyorsa, toz, kir, su gibi faktörlerle karşılaşmaları zor değildir. İşte bu noktada saatimiz, suya ve toza karşı dayanıklı bir tutum sergileyerek “Acaba saat hasar görür mü?” endişesini ortadan kaldırıyor.

Tcl Movetime MT46X’ın teknik özelliklerine baktığımızda…

Cihazımız nano SIM kart ile çalışıyor. Ek olarak bünyesinde GPS (Konum bilgisi önemli tabii), kablosuz 2.4GHz bağlantı ve Bluetooth 4.2 kablosuz bağlantı teknolojileri de var.

İşlemci tarafına baktığımızda Unisoc SL8521E çözümünü görüyoruz. Buna 256MB RAM ve 512MB dahili depolama eşlik ediyor.

Yine ürünün üzerinde bir tane mikrofon ve bir de hoparlör var, ki bu sayede net iletişimler mümkün oluyor.

Ürünümüzün bir de microUSB girişi var ve buradan şarj işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

Tcl Movetime MT46X akıllı çocuk saatiyle çocuğunuz güvende olsun

Saatimizin 1.3 inç değerde ekranı, 240×240 çözünürlük sunan renkli bir ekran.

Çocuklar için kullanımının kolay olduğunu düşünüyoruz. Menüler arasında geçişler, uygulama açma ve kapama gibi hamleler için sadece birkaç dakikalık alışma süresi yeterli olacaktır.

Tabii bu bir akıllı saat olduğu için bünyesinde günlük ne kadar adım atıldı, ne kadar mesafe kat edildi ve ne kadar kalori yakıldı, bu tip detaylar kaydediliyor ve bunlar anne ve baba tarafından da takip edilebiliyor. Bu aslında önemli, çünkü çocukluk dönemi, çoğumuz için en hareketli ve eğlenceli dönemdir. “Başka çocuklar hareketli, benimki o kadar da hareket etmiyor mu?” ya da “Acaba benim çocuğum çok hareketli bir çocuk mu?” gibi endişeleriniz varsa, saatin topladığı verileri örneğin sağlık kuruluşlarıyla paylaşarak bilgi alabilirsiniz. Tabii bu ürünün bir tıbbi ürün olmadığını söylemekte yarar var.

Güvenlik çok önemli

Eskiden atari salonlarına gittiğim ve çoğu zaman eve geç kaldığım günleri hatırladım da, elimizde telefon dahi yoktu ve haber veremediğim için ailemi defalarca kez endişelendirmiştim. Şimdiyse haber vermek, iletişim kurabilmek için pek çok imkân var. Tcl Movetıme MT46X saatte dahili HD kameraya yer veriliyor. Böylece cihaza kaydedilen aile üyeleriyle görüntülü aramalar gerçekleştirilebiliyor. Ses ve görüntü kalitesinin genel olarak iyi olduğunu ama özellikle iyi ışıklı ortamlarda görüşmelerin yapılması gerektiğini belirtmeliyiz.

Bu arada, kamerayla selfie fotoğraflar da çekmek mümkün. Ayrıca çocuğunuz bir oyuncak ya da farklı bir şey beğenmiş ve bunu sizinle paylaşmak istemiş olabilir. Öte yandan, bulunduğu mekânı da sizinle paylaşabilir.
İstenirse SMS mesajlar saat üzerinden okunabilir, istenirse sesli mesajlarla grup sohbetlerde yanıtlar verilebilir. Tabii fotoğraf da paylaşılabildiğini tekrarlayalım.

Ve siz ebeveynler olarak, uygulama üzerinden çocuğunuzun konum geçmişini takip edebilir, güvenli bölgeler oluşturabilirsiniz. Diyelim ki çocuğunuz güvenli bölgenin dışına çıktı. İşte o an size haber veriliyor ve hemen önlem alabiliyorsunuz. Tabii günümüzde harita uygulamaları da önemli. Ürün, pek çok harita uygulamasına da destek sunuyor.

Tcl Movetime MT46X akıllı çocuk saatiyle çocuğunuz güvende olsun

Gelelim pil detaylarına

Tcl Movetıme MT46X saatte 700mAh pil var ve microUSB kablo aracılığıyla şarj edilebiliyor. Saat, 4.5G bağlantı aktifken tek şarj ile 2 gün boyunca rahatlıkla kullanıma imkân sunuyor. Tabii kullanım alışkanlıkları doğrultusunda tek şarj ile daha uzun süreli kullanım da mümkün olabilir.

Ürün, ülkemizde 5 bin TL satış fiyatı etiketiyle bulunabiliyor.

Huawei FreeBuds 6i TWS kulaklık inceleme: Berrak sesler ve ANC ile çok güçlü