TCL 30 SE: Ekonomik fiyatlı Android telefon

gg dfgfd 2

#İŞBİRLİĞİ

TCL, son yıllarda ülkemizde önemli adımlarla adından söz ettiriyor. 30 SE adını verdiği yeni telefon modeli de ülkemizde üretilen bir telefon ve uygun fiyat etiketine sahip. TCL 30 SE’nin büyük bir ekranı ve güçlü bir pili var. Peki başka daha ne detayları var? Şimdi bunlara da birlikte bakalım.

TCL 30 SE, büyük elli kullanıcılar için tek elde kullanıma uygun bir ürün. Yanlardan yumuşatılmış hatlara ve arka tarafta da pürüzsüz bir yüzeye sahip. Telefon, 8.9mm kalınlıkta ve 190 gram ağırlıkta.

Telefonumuz kullanımı olumsuz etkilemeyen hafif çıkıntılı kamera tasarımına ve kullanımı kolaylaştıran 3.5mm kulaklık girişi ve Type-C bağlantı portuna sahip.

Firma, bu ürünü bize üç farklı renk seçeneğiyle sunuyor. Bunlar: Uzay grisi, atlantik mavisi ve buzul mavisi.

TCL 30 SE, 6.52 inç değerde IPS ekranla geliyor

Ekran, TCL’in NXTVision görüntüleme teknolojileri yardımıyla daha zengin renkler ve güzel detaylar sunabiliyor. Sosyal medya platformlarında paylaşılan videoları keyifle takip edebilir, ücretli abonelik servislerindeki dizi ve filmlere göz atabilirsiniz.

Ek olarak, görüntüleme tarafında göz konforu modu ve okuma modu gibi güzel detaylar da mevcut.

Helio G25 çipsetine sahip: Giriş seviyesinde bir çipset, ama oyunlarda iyi performans hedefliyor

Deneyimlediğimiz ürün, 4GB RAM ve 128GB dahili depolamaya sahip. 512GB’a kadar microSD desteği de bulunuyor. Ek olarak, ürünün 64GB dahili depolamalı ve fiyat olarak daha uygun versiyonu da mevcut.

TCL 30 SE, Android 12 işletim sistemine sahip ve kullanımı kolay bir arayüzü var. Pek çok popüler oyun ve sosyal medya uygulaması, ön yüklü olarak sunuluyor. Aralarından seçimler yapabilir, ya da Google Play Store’a giderek daha fazlasına erişebilirsiniz.

Telefonda, Call of Duty ve PUBG gibi oyunları, tatmin edici performanslarla oynayabilirsiniz. Aşırı ısınma faktörü olmadığını da ekleyelim.

TCL 30 SE: Ekonomik fiyatlı Android telefon

Arka tarafta 3’lü kamera sistemi

Telefonun arka tarafında üç tane kamera var. Ana kameramız 50MP değerde. Buna 2+2MP kamera dizilimi eşlik ediyor. Kameralar, özellikle iyi ışıklı ortamlarda, sabit çekimlerde güzel sonuçlar veriyor. Video tarafında da 1080p 30FPS çekim özelliği sunulduğunu söyleyelim.

Ön taraftaki 8MP kamera da selfie fotoğraflar ve bokeh efektli selfie fotoğraflar için güzel sonuçlar elde edebiliyor.

Hızlı şarj destekli 5000mAh pil

Kablosuz bağlantı teknolojileri tarafına geldiğimizde, telefonda NFC gibi önemli bir özelliğin olması bizi mutlu etti. Buna ek olarak, kablosuz kulaklıklar ve diğer uyumlu cihazlar için Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisi mevcut.

TCL 30 SE, 5000mAh pil kapasitesine sahip. Bu, tek şarj ile gündelik kullanımda 2 günlük deneyim anlamını taşıyor. Pil, 15w hızlı şarj desteği de sunuyor, ama bu adaptörün kutuda gelmediğini söylemeliyiz.

Son sözlere gelecek olursak TCL 30 SE, uygun fiyata yeni bir Android telefon arayanların göz önünde bulundurabileceği bir ürün. Büyük bir ekranı ve geniş bir pil kapasitesi var.

Telefon, 5000 TL satış fiyatı etiketiyle bulunabiliyor.

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”

Razer Kishi V2 ile hem Android hem de PC oyunlarını oynayın