Surface Laptop Go 2 özellikleri sızdırıldı

1

Microsoft’un Chromebook’lar ile rekabet edebilmek için piyasaya sürdüğü Surface Laptop Go’nun yeni versiyonuna hazır mısınız?

Surface Laptop Go 2 özellikleri sızdırıldı. Dizüstü bilgisayar dünyasında kendine yer bulmak ve bunu yaparken de rakipleriyle mücadele edebilmek isteyen Microsoft, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Microsoft Surface Laptop Go modeliyle bir hayli ilgi toplamıştı. Satışa sunulduğu dönemde en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar seçeneklerinden biri olarak dikkat çeken bu ilk model, elde ettiği başarı sayesinde zaten serinin devamını garantilemişti. İşte beklenen oldu ve Microsoft Surface Laptop Go 2 için geri sayıma geçildi.

Surface Laptop Go 2 özellikleri

Microsoft’un bir süredir yeni cihaz üzerinde çalıştığı biliniyordu. Ancak herhangi bir sızıntının gelmemesi yavaş yavaş akıllarda acabaların oluşmasına neden olmuştu. Ne var ki bugün itibariyle cihazın birkaç gün içerisinde satışa sunulacağı konusunda bilgiler gelmeye başladı. Yeni modeli kataloglarına ekleyen firmalardan gelen ilk bilgilere göre Surface Laptop Go 2’de 11. Nesil i5 işlemci kullanılacak.

Surface Laptop Go 2 özellikleri sızdırıldı

Surface Laptop Go 2 özellikleri

Hatırlanacağı üzere serinin ilk modelinde 10. Nesil i5 işlemciler mevcuttu ki bu gelişim Surface Laptop Go 2 için önemli bir performans artışı sağlayacaktır. Öte yandan yeni laptop modelinde kamera yapısı da güçlendiriliyor. Her ne kadar şu an detaylı bilgiler paylaşılmasa da, Go 2’nin selefine göre daha gelişmiş bir kamera sistemi ile donatılacağı kesinleşti.

Surface Laptop Go 2 özellikleri

Bu iki temel özellik dışında, Surface Laptop Go’dan çok da bariz başka farkları bulunmayan yeni modelin önümüzdeki birkaç güç içerisinde resmen ön siparişe açılması ve fiyatının da 600-650 dolar bandında olması bekleniyor.

Fransa, ‘eSports’ ve ‘streaming’ gibi İngilizce oyun terimlerini yasakladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir