Ana SayfaGenelSteve Wozniak uzay rekabetine katılıyor: İşler iyice kızıştı (Video)

Steve Wozniak uzay rekabetine katılıyor: İşler iyice kızıştı (Video)

Steve Wozniak uzay rekabetine önemli bir yenilik getirecek gibi görünüyor. Özellikle son dönemlerde artan uzay şirketi sayısı bunun en önemli kanıtları arasında yer alıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte göz atalım.

Apple markasının eski kurucuları arasında yer alan Steve Wozniak uzay rekabetine yöneliyor. Elon Musk ve Jeff Bezos gibi isimlerden sonra şimdi de Wozniak buraya doğru yöneldi. Kendisi yeni bir mesaj paylaştı ve böylece uzay sektörüne giriş yaptığını açıklamış oldu. Attığı şifreli mesaja bakılırsa kendi şirketi biraz daha farklı olacak.

Küresel çapta uzay şirketlerinin sayısı ciddi oranda artış gösterdi. Özel uzay firmaları ise daha ön planda. Bildiğiniz üzere önceden ağırlıklı olarak NASA gibi devlet destekli kurumlar ön plandaydı. Şimdi ise işin rengi biraz daha değişmiş gibi görünüyor. SpaceX ile başlayan özel sektör hücumu devam ediyor.

Steve Wozniak uzay rekabetine hızlı giriş yaptı

Wozniak, Private ile Privateer isimleri arasındaki benzerliği kullandı ve böylece kendi şirketini Privateer olarak isimlendirdi. Gökyüzünün artık sınır olmadığını ifade eden kendisi aynı şekilde tüm dünyanın bir olduğunu söyledi. Ona göre ülkeler veya milletlerden ziyade gezegen var.

Her ne kadar uzay yarışları müthiş bir boyuta ulaşsa bile yine de o bunu gerçek bir yarış olarak görmüyor. Ona göre uzay herkesin içinde bulunması gereken bir proje. Böylece kendisi dünyanın tamamını işin içerisine dahil etmek istiyor gibi görünüyor. Özellikle uzay turizmi ile birlikte sıradan insanlar bile uzaya gidip burada zaman geçirebilecek.

SpaceX uzay görevi diğerlerinden çok farklı olacak: Yeni uzay turizmi

Çevre girişimlerini destekleyen Wozniak, aynı şekilde askeri oluşumların içerisinde yer almamaya çalışıyor. Ayrıca açık kaynak kodlu yazılımları savunması ile biliniyor. Peki sizce onun uzay yarışına girmesi neleri değiştirecek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting