SpaceX uzay görevi diğerlerinden çok farklı olacak: Yeni uzay turizmi

Starlink uçaklara internet

SpaceX uzay görevi büyük bir heyecan yarattı. Özellikle son dönemlerde şirketin sivilleri uzaya gönderme çabaları takdir topladı. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Çalışmalarına devam eden SpaceX uzay görevi için kolları sıvadı. Tamamen sivillerden oluşacak bir ekip sayesinde uzayda tam bir tur atılacak. Bu yeni uzay turu denemesinin bambaşka başlangıçlar sağlayacağı tahmin ediliyor. Bu uçuşta bir kolej profesörü, bir sanatçı, kanser hastalığını atlatmış sağlık görevlisi, lise terk bir komutan ve bağışlarla gelen bir adam yer alacak.

SpaceX bu uzay seyahatinin bir çocuk hastanesine bağışlanacağını söylemişti. Yaklaşık olarak 200 milyon dolarlık bağış toplama hedefleri var. Böylece uzay uçuşunun önemli bir misyona kavuşması bekleniyor.

SpaceX uzay görevi şimdiden heyecan yarattı

2009 yılında Make-A-Wish programı kapsamında bağış toplayan ve büyük bir hız rekoru kıran İsaacman dünyanın en büyük özel savaş uçağı filosu Draken International’ı kurdu. İsaacman bu uçuşa katılacak olan lise terk eski bir komutan. Kendisi başarılı bir jet pilotu olarak tanımlanıyor.

SpaceX uzay görevi

Ekibin diğer üyelerinden Hayley Arceneaux küçük yaşta kemik kanseri tanısı konulmasına rağmen bunu yenmeyi başardı. Kısa bir süre içerisinde iyileşen bu kadın lösemi ve lenfoma hastalarına yardım etmeye çalışıyor. ABD hava kuvvetleri çarşamba günü yapılacak fırlatış için gerekli onayları verdi.

Yeni BMW 4 Serisi Cabrio Türkiye’de ön siparişte!

SpaceX, uzay görevi ile zoru başarmak istiyor. Blue origin ve Virgin Galactic gibi şirketler uzayda sadece küçük bir tur attı. Bir kaç millik uzay serüveni pek yeterli olmadı. SpaceX şirketi ise Dünyanın çevresinde gerçekten de tur atacak. Böylece uzay turizmi gerçek anlamda başlayacak. Peki siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.