Steam zamları durmuyor: Fiyatlar 10 katına çıktı!

Steam yaz indirimleri

Oyun dünyasının son kalelerinden biri olan Steam’i de kaybetmek üzereyiz. Son zamanlarda sürekli fiyat artışları ile gündeme gelen platform, bir kez daha benzer bir şekilde karşımıza çıktı.

Steam zamları durmuyor: Fiyatlar 10 katına çıktı! Zam artık gündelik hayatımızın olağan bir parçası haline geldi. Ekmekten suya hemen her ürünün sürekli yukarı yönlü fiyat güncellemesine maruz kaldığı şu günlerde, bazı kalemler var ki döviz kuru nedeniyle fiyat güncellemelerinden çok daha ciddi şekilde etkileniyor. Bu kalemlerin başında bilgisayar, bilgisayar parçaları ve kutulu oyunlar gelirken, Steam gibi platformlar sayesinde oyuncular hala piyasanın altındaki fiyatlardan oyun deneyimlerini yaşayabiliyorlar.

ssteam

Bununla birlikte son zamlarla birlikte Steam’in de avantajını kaybetmeye başladığı bir gerçek. Yakın zamana kadar normal döviz kurunu bire bir uygulamak yerine 2/3 hatta bazı yapımlarda 1/2 gibi oranlarda uygulanması sonucu ulaşılan tutarlardan satılan oyunların sayısı her geçen gün azalıyor.

Steam yaz indirimleri

Steam zamları durmuyor: Fiyatlar 10 katına çıktı!

Özellikle son zamanlarda ön siparişe sunulan oyunlardan gördüğümüz kadarıyla fiyat politikasında önemli değişiklikler yapan şirketler birer ikişer mevcut oyunlarının fiyatlarını güncellemeye de devam ediyor. Son zamlara baktığımız zaman, Black Witchcraft: Digital Artbook oyununun fiyatının 10,50-TL’den 90,99-TL’ye çıktığını görüyoruz ki bu oyunun fiyatının tam 9 katına ulaştığı manasına geliyor.

steam

Bir diğer popüler oyun Chaos; Child’ın fiyatı 57,00-TL’den 280,00-TL’ye çıkarken bu da yaklaşık 4 katlık bir zam anlamına geliyor. Liste uzayıp gitse de, değişmeyen tek şey tüm fiyatların yukarı yönlü zamlanması oluyor.

Apple Watch erken hamilelik testi olarak görev yapabilir!