Steam Türkiye fiyatları ile tepki çekti

Steam yaz indirimleri 2020

Oyun dünyasının en popüler platformu konumunda olan ve bugüne kadar oyuncu dostu fiyatlarıyla dikkat çeken Steam, son zamanlarda iyiden iyiye kontrolden çıktı.

Steam Türkiye fiyatları ile tepki çekti. Ülkemizdeki oyuncuların en büyük handikapı hiç şüphesiz döviz kurudur. Her ne kadar oyun şirketleri, Steam üzerinden satışlarını yaptıkları oyunlarda dolar kurunu bire bir şeklinde uygulamıyor olsa da, döviz kurunun artmasıyla birlikte bu iyi niyetin de yavaş yavaş sona ermeye başladığını görüyoruz.

ssteam

Özellikle son üç ayda pek çok defa Steam zam haberleri yapmış ve bu zamların bazılarında 25-30 katına çıkan yapımların isimlerini sizlerle üzülerek paylaşmıştık. Ancak bu zamların geçici olmasını beklerken, gelen son fiyat güncellemesiyle birlikte hiç de öyle olmadığını anlamış olduk.

Steam yaz indirimleri 2020

Steam Türkiye fiyatları ile tepki çekti

Örneğin Hate Free Heroes Tactics isimli oyun geçtiğimiz haftalarda 18,50-TL’den satılırken, oyunun güncellenen yeni fiyatı 277,00-TL oldu. Bir başka oyuna, mesela The Jelly Adventure’a baktığımız zaman da, bu oyunun fiyatının da 10,20-TL’den 77,00-TL’ye yükseldiğini görüyoruz. Aslında bu artışların manası şu: Artık Steam’de öyle 5-TL’ye 10-TL’ye oyun göremeyeceğiz. Bu da tamamen döviz kuruyla alakalı bir durum.

Steam yaz indirimleri 2020

Öte yandan oyuncuların önünde uygun fiyatlı oyun satın alabilmek için çok önemli bir fırsatın olduğunu hatırlatalım: Black Friday. Eğer yeni bir oyun almak istiyor ancak oyunların zamlanmasından dolayı kararsız kalıyorsanız, Kasım ayını beklemenizde fayda var. Tabi o zamana kadar bütün oyunların şimdi oldukları fiyatın 5-10 katına çıkmadıklarını varsayıyoruz. Aksi taktirde o indirimlerin de çok fazla bir anlamı kalmayabilir.

NASA ve SpaceX, Hubble’ın ömrünü uzatmaya çalışıyor