Apple Music şaşırtıcı performansı ile dikkat çekti

Apple Music şaşırtıcı performansı ile dikkat çekti

Apple Music sembolik bir dönüm noktasını geçti. Apple, müzik akışı hizmetinin artık 100 milyon şarkıya sahip olduğunu açıkladı. İşte tüm detaylar.

Bu, Haziran 2015’te piyasaya sürüldüğünden beri 30 milyon kadar önemli bir genişleme ve muhtemelen istediğiniz yeni melodileri bulacağınız bir platform haline geldi. Şirket ayrıca her gün hizmete yaklaşık 20.000 yeni parça eklediğini söylüyor.  100 milyon rakamı Apple Music platformuna rakiplerine kıyasla üstünlük sağlayabilir. Bu yazı itibariyle, ana rakip Spotify, “80 milyondan fazla parçaya” sahip olduğunu iddia ediyor. Bu hala çok sağlıklı bir seçim olsa da, Apple platformunda başka bir yerde bulabileceğinizden daha geniş bir şarkı kapasitesine sahip olduğunu iddia ediyor. Bu kapsamda müzik dinleme uygulamaları arasında rekabet fazlasıyla kızıştı diyebiliriz.

Apple Music şaşırtıcı performansı ile dikkat çekti

Ancak çok fazla şarkıya sahip olmak Spotify gibi bir platformu bırakıp Apple Music hizmetine geçmeye yeterli olur mu bilinmez. Orijinal DJ karışımları ve canlı oturumlar gibi kaç şarkının özel olduğu net değil. Apple’dan daha fazla veri de istendi. Eğer  sevdiğiniz bir sanatçıdan yeterince yararlanamıyorsanız Apple’ın müzik hizmeti yeterli olabilir, ancak albüm parçalarını dinlemekten memnunsanız sizi etkilemeyebilir. Başka bir şey değilse, 100 milyon şarkılık rakam Apple’a övünme hakları veriyor, ancak rakiplerine fark atması için yeterli olup olmayacağı belli değil.. Zira don dönemlerde İsveçli müzik dinleme uygulaması tüm rakiplerine fark atmış durumda.

Popüler Samsung modeli Android 13 güncellemesi alıyor!