Steam resmen yasaklı hale geldi: Erişim sağlanamıyor

Steam yaz indirimleri

Steam resmen yasaklı hale getirilerek büyük darbe vuruldu. Alınan bu karar ile birlikte oyuncular kara kara düşünmeye başladı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm ayrıntılar.

Dünyanın en büyük oyun platformları içerisinde yer alan Steam resmen yasaklı konuma düştü. Uzun bir süredir bu platformun yasaklanması ile ilgili bazı girişimler başlatılmıştı. Şimdi ise bu girişimlerin başarılı olduğu görülüyor. 2021 yılının Şubat ayında özel bir açık beta sürümü yayınlayan platform global çapta yasaklı hale geldi.

Çin tarafından alınan yeni karar ile birlikte Steam uygulaması ve resmi web sitesi kara listeye eklendi. Çin’de yaşayan oyuncular artık bu platforma erişim sağlayamayacak. Çin hükümeti tarafından alınan bu karar aslında uzun bir süredir bekleniyordu. Hatta Steam platformuna bu konuda süre bile verilmişti.

Steam resmen yasaklı uygulamalar listesine eklendi

Dünyanın en büyük oyun platformlarından Steam, Çin için özel bir versiyon yayınladı. Bu versiyona baktığımızda sadece 60 civarında oyunun yer aldığı görülüyor. Çin hükümeti birçok oyunu yasaklı hale getirdi. Bunun nedeni olarak çocukların şiddete yönelmesini engelleme isteği gösteriliyor.

Steam resmen yasaklı

Çin dünyanın en baskıcı ülkelerinden bir tanesi olarak biliniyor. Bu nedenle oyun platformları başta olmak üzere birçok şirkete baskı uygulanıyor. 15 Aralık tarihinde Fortnite ülkenin tamamında yasaklı hale gelmişti. Ayrıca çocukların oyun saati haftada 3 saat ile sınırlandı. Steam resmen yasaklı hale gelerek tüm bu baskıların daha da arttığını görüyoruz.

Steam’de büyük kış indirimleri başladı

Çin hükümeti kripto paralar ile ilgili de yasaklama kararı almıştı. Birçok konuda benzer yasak kararlarının geldiğini görüyoruz. Peki siz alınan bu yasaklama kararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir