Ana SayfaGenelSteam Deck ileri bir tarihe ertelendi

Steam Deck ileri bir tarihe ertelendi

Valve’in Nintendo Switch’e rakip olarak geliştirdiği el konsolu Steam Deck ertelendi. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Steam Deck ileri bir tarihe ertelendi. Oyun sektöründeki önemli isimlerden biri olan Valve bir süre önce Steam Deck isimli konsolunu tanıtmıştı. Steam Deck görünüm itibariyle Switch’i andırsa da Nintendo Switch’ten çok daha güçlü bir yapıya sahipti.

Direkt olarak Steam kütüphanenizdeki oyunları mobil bir konsolda oynama deneyimi sunacak olan Steam Deck’in ilk siparişleri bu yılın sonlarına doğru teslim edilecekti. En azından Valve’in planları bu yöndeydi. Lakin çip sektöründe yaşanan kriz Valve’in planlarını da bozdu.

Steam Deck ileri bir tarihe ertelendi

Steam Deck ileri bir tarihe ertelendi

Valve tarafından yapılan açıklamada Steam Deck’in ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi. Peki burada ileri tarihten kasıt ne? Hemen onu da açıklayalım. Valve konsolun yeni çıkış tarihi olarak 2022 yılının Şubat ayını işaret etti. Yani ortalama olarak 2 aylık bir gecikmeden bahsedebiliriz.

Elbette Şubat ayı geldiğinde çip sıkıntısındaki kriz ne aşamada olur bilinmez. Yani Valve yeni bir erteleme daha sunabilir. Öte yandan şunu da es geçmemek gerekiyor. Mevcut çip sıkıntısı yüzünden Steam Deck tedarikinde de sıkıntılar olacaktır. Yani Valve ön siparişlerin bir kısmını karşılasa bile stoktan konsol satması pek mümkün görünmüyor.

Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz. Fakat çip krizinin hali hazırda konsol tarafındaki diğer isimleri de etkilediği inkar edilemez bir gerçek.

Galaxy S22 ailesi ekran altı kamera ile gelecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU