Steam Rekor Kırdı !

ön11

Valve firmasının oyun platformu Steam, dün tarihe geçen bir rekora imza attı. Kullanıcılarına sosyal paylaşım platformu ve oyun satın alma imkanı sunan Steam, konsollar karşısında PC’nin kan kaybettiği günleri unutturuyor.

Yaptığı özel indirimlerle dijital oyun satışında, rekor kıran Steam, bilgisayar kullanıcılarının orijinal oyuna olan talebini artırdı. Valve’in bugün yaptığı açıklamaya göre dün Steam dünya çapında rekor kırdı. Steam üzerinde 65 milyon kullanıcı aynı anda çevrimiçi oldu. Valve’in açıklamalarına göre bir yıl önceye göre Steam yüzde 10 daha fazla büyüdü.

a

Kış dönemi indirimlerini başlatan Steam’de popüler oyunlar 10 dolar seviyesine düşünce ilgi ve kullanıcı sayısı büyük artış gösterdi. Bilgisayar oyunculuğunun öldüğü iddia edildiği bu dönemde, Steam’in 65 milyon kişinin aynı anda oyun oynadığı bir platform olması, yeni nesil konsollara karşı PC’nin eski gücüne kavuşmaya başladığını gösterdi. Açıklamalara göre daha önce aynı anda en çok kişinin oynadığı oyunlar, World of Warcraft, League of Legends ve Starcraft 2 olmuştu. Steam’in televizyona bağlanan ve bilgisayar oyunlarını büyük ekranda oynatacak yeni konsolunun çıkışıyla birlikte bu rekorun pazarı değiştirmesi bekleniyor.