Ana SayfaGenelStarlink uydusu arabada internet kullanımı sağlayacak: Bir YouTuber deneme yaptı (Video)

Starlink uydusu arabada internet kullanımı sağlayacak: Bir YouTuber deneme yaptı (Video)

Starlink uydusu arabada internet kullanımı vaadi ile gelmişti. İşin aslına bakacak olursak projenin en önemli ayaklarından birisi de buydu. Sonunda gerçekleşiyor gibi görünüyor.

ABD merkezli uzay sistemleri geliştiricisi olan SpaceX tarafından hayata geçirilen Starlink projesi bombayı patlattı. Elon Musk ve diğer mühendis ekip tarafından yapılan açıklamalarda bu projenin internet kullanımı açısından devrim niteliğinde olduğu vurgulandı.

MarzBar isimli YouTube kanalında YouTuber olan Alex Brooks tarafından yapılan bir deneme büyük şaşkınlık yarattı. Herkes Starlink uydularının evden iyi bir internet hizmeti vereceğine emindi. Anacak kimse araçlar hakkında emin olamıyordu. En azından şimdiye kadar.

Starlink uydusu arabada internet kullanımını yüksek performansla veriyor

- Reklam -

Bu YouTuber tarafından Starlink uydu interneti kullanıyordu. Kendisi internetin nasıl verildiğini merak etti ve bunu arabasıyla denemek istedi. Land Rover Defender’ın üstüne Starlink çanak anteni yerleştirildi ve sabitlendi.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra anten sabit hale getirildi. Böylece beklenmeyen bir durumun oluşması önlendi. Starlink uydu internetinin alabilmek için en azından çanağınızın sabit bir alana oturtulması gerekiyor. Bu YouTuber aracıyla yolda ilerlerken internetin kesilip kesilmediğine baktı. İşin açıkçası o iyi bir performans beklemiyordu.

Starlink projesi güvenlik sorunları yaratıyor mu? Yeni tartışmalar başladı

Yaptığı denemede internetin büyük oranda çektiğini gördü. Böylece aslında yeni bir rekor kırılmış oldu. İlk defa uydu internet sorunsuz bir şekilde araçlara verilmişti. Bu yeni internet teknolojisinin özellikle internet çekmeyen bölgelere verilmesi planlanıyor. Peki siz Starlink uydu interneti hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting