Spotify Türkiye fiyatlarına zam yaptı

Spotify, video podcast yayıncılığı başlatıyor

Bir zam haberi de Spotify’dan geldi. Müzik dinleme pazarında lider konumda olan şirket, Türkiye’deki abonelik ücretlerine zam yaptı.

Bugün geldiğimiz noktada artık müzik dinleme deneyiminin değişilmez bir parçası olan Spotify, kullanıcı sayısını her geçen gün biraz daha arttırıyor. İsveç merkezli şirket, son olarak yılın ilk çeyreğinin mali sonuçlarını paylaşırken, dünya genelinde 182 milyon abonesi olduğunu açıklamıştı.

Şirketin hem bu aboneleri elinde tutmak, hem de yeni aboneler çekebilmek için kullanıcılara mümkün olduğunca makul bir fiyata onlara en uygun abonelik paketlerini sunması gerekiyor. Ancak zaman zaman fiyatlarda zam da kaçınılmaz oluyor. Bunun son örneği maalesef ülkemizde yaşandı. Türk lirasının hızla değer kaybetmesi nedeniyle mevcut fiyatları daha fazla koruyamayacağına karar veren Spotify, Türkiye’deki abonelik ücretlerine zam yaptı.

Spotify sesli kitaplar uygulamasını sundu!

Şirket bu zam kararını paylaştığı şu metinle açıkladı:

“Tadını çıkaracağın yeni içerikler ve özelliklerle en iyi deneyimi sana sunmak amacıyla yenilik ve yatırım yapmaya devam edebilmemiz için 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren Premium Bireysel planının fiyatını artırıyoruz. Daha önce ayda 17,99 TL olan Premium Bireysel planının yeni fiyatı ayda 20,99 TL olacak. Premium Bireysel üyesi olduğundan mevcut fiyattan 60 gün boyunca yararlanabileceksin. Yani, yeni fiyat senin için ekim ayındaki fatura tarihinden itibaren geçerli olacak.”

Türkiye’deki aylık abonelik ücretlerinde yaşanan değişimler şöyle oldu:

  • Bireysel paket 17.99 TL’den 20.99 TL’ye,
  • Duo paketi 23.99 TL’den 27.99 TL’ye,
  • Aile paketi 29.99 TL’den 34.99 TL’ye,
  • Öğrenci paketi ise 8.99 TL’den 10.49 TL’ye çıktı.

YouTube Shorts videoları yapmak artık çok daha kolay


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir