Spotify, sesli komutlara odaklanan yeni bir araba modunu test ediyor

Spotify, sesli komutlara odaklanan yeni bir araba modunu test ediyor

Spotify, bir avuç kullanıcı üzerinde yeni bir “Araba Modu” özelliği deniyor. Akış hizmeti TechCrunch’a konuyla ilgili onay verdi. İşte tüm detaylar.

Geçen yıl Spotify, “yeni yeniliklerin” önünü açması gerektiğini açıklayarak eski Car View modunu emekliye ayırdı. “Araba Modu” olarak adlandırılan yeni araç içi arayüz, eski sürüme göre ses kontrollerine daha fazla odaklanmış gibi görünüyor. Ancak jüri, eller serbest ses tanımanın gerçekten sürüşü daha güvenli hale getirip getirmediği konusunda hala kararsız. Ancak yeni yenileme, daha az görsel dikkat dağıtıcı ve daha temiz bir arayüz sunuyor.

Spotify, sesli komutlara odaklanan yeni bir araba modunu test ediyor

9to5Google tarafından yayınlanan Spotify Car Mode’un Android sürümünün ekran görüntülerine göre, kullanıcılar sanatçı aramak, albümlere göz atmak, şarkı çalmak veya duraklatmak, hızlı ileri sarmak ve bir şarkıyı “beğenmek” için ses kontrollerini kullanabilecek. Yeni araç içi modu, basitleştirilmiş “Oyuncu Görünümü” ve son zamanlarda dinlediğiniz müzik veya podcast’lere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan bir “Kütüphane” sekmesi ile eski sürümden çok daha az karmaşık görünüyor. Google ve Amazon gibi teknoloji şirketleri, otomobil üreticilerini gelecekteki otomobil modellerinde daha fazla ses tanıma özelliği oluşturmaya zorladı. TechCrunch’ın belirttiği gibi, sesli kontroller de otonom araçlarda önemli bir özellik olacak. Spotify şüphesiz bu trendin bir adım önünde olmaya çalışıyor. Geçen ay Spotify, uzun bir test döneminden sonra sesli kontrollere sahip bir araç içi oynatıcı olan Car Thing’i resmi olarak piyasaya sürdü. Ancak eller serbest araç içi dinleme deneyimi için fazladan ödeme yapmak istemeyenler için Spotify’ın yeni modu hoş bir seçenek olacak.

Activision Blizzard, cinsel taciz nedeniyle başka bir davayla karşı karşıya