Ana SayfaGenelSpotify podcast teknoloji şefi şirketten ayrılıyor

Spotify podcast teknoloji şefi şirketten ayrılıyor

Anchor kurucu ortağı Michael Mignano, son birkaç yıldır podcast teknoloji ekibine liderlik ettiği Spotify bünyesinden ayrılıyor. İşte tüm detaylar.

Şirket The Verge’e Mignano’nun istifasını sunduğunu ve Haziran sonunda Spotify bünyesinden ayrılacağını söyledi. Şirket, insanların kendi şovlarını oluşturmalarına, kaydetmelerine ve yönetmelerine yardımcı olmak için 2019’da Anchor’ı 150 milyon dolar karşılığında satın aldı. 2015 yılında bu şirketin kurucu ortağı olan Mignano, sonuç olarak Spotify’da podcast teknolojisini denetlemeye başladı. Üstelik Mignano şirketin podcasting’de önemli bir oyuncu haline gelmesinde rol oynadı ve şirketin canlı sese sistemine geçişinde direkt olarak yer aldı. Şirketteki yeni podcast’lerin yaklaşık yüzde 85’i Anchor’dan yükleniyor. Platformun 2020’deki sayının dört katı olan 4 milyon podcast’e ev sahipliği yaptığı bildiriliyor. Anchor artık video podcast’leri bile destekliyor.

Spotify podcast teknoloji şefi şirketten ayrılıyor

Müzik akışı devi, podcasting alanında bir lider olarak sağlam bir şekilde yerleşmiş olsa da, işin bu tarafında bir sarsıntı yaşanıyor. Geçen ay, özel podcast anlaşmalarını sağlayan Courtney Holt’un şirketin yöneticisi olarak görevinden ayrıldığı ancak danışman olarak kalacağı bildirildi. Lydia Polgreen, Nisan ayında Gimlet Media’nın genel müdürü görevinden de ayrıldı.

Barack ve Michelle Obama da şirketin bünyesinde podcast yayınlarına devam ediyor. Şirket, onlara yeni bir anlaşma teklif etmemeyi tercih ettiğini söyledi. Yapım şirketleri Higher Ground, yeni bir ortak arıyor ve Audible ve iHeartMedia gibi şirketlerle görüşmelerde bulunduğu söyleniyor.

TCL Gizlilik Görüntüleme Teknolojisini ortaya çıkardı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting