Spotify 11 orijinal podcast’ini daha iptal ediyor!

Spotify 11 orijinal podcast'ini daha iptal ediyor!

Spotify, podcast işi hakkında karışık tutumlara sahip. Bir TechCrunch kaynağı, akış hizmetinin Gimlet ve Parcast stüdyolarından Bir Gezegeni Nasıl Kurtarılır, Tutku Suçları ve (2023’ün ikinci çeyreğinde) Bugün Burç dahil olmak üzere 11 orijinal podcast’i kaldırabileceğini duyurdu. İşte detaylar.

İptaller, Spotify podcast ekibinin yüzde 5’inden azının işten çıkarılmasını da içerecek ve bazı çalışanlar diğer podcast’lere taşınacak. Şirket, çalışan değişiklikleri hakkında yorum yapmadığını söyledi. Kaynak, bu değişikliğin Spotify’ın hem Gimlet hem de Parcast için yeni genel müdürler atadığını da gördüğünü söyledi. Spotify Studios ve The Ringer’a dokunmayacak.

Spotify 11 orijinal podcast'ini daha iptal ediyor!

Bu, şirketin aynı anda birden fazla podcast’i kaldırdığı ilk sefer. Bildirilen içeriden bilgi sahibi hareketin arkasındaki kesin nedeni bilmiyor olsa da, hizmetin Batman Unbured gibi mevcut hitlerden gelecek projelere konsantre olmasına yardımcı olmak için düşük performans gösteren şovları bıraktığı düşünülüyor. Spotify’ın 500’den fazla orijinal ve özel podcast’i var ve bunların hepsinin güçlü izleyicilere sahip değil. Strateji, yalnızca şirketin odağını iyileştirmesine yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda birçok teknoloji şirketinin yeni işe alımları yavaşlattığı veya personellerini toplu olarak işten çıkardığı bir zamanda maliyetleri düşürebilir. Son dönemlerde podcastler ile başı belaya giren şirket bu nedenle bazı durumları değiştirme kararı almış gibi. Bu kapsamda daha fazla iptal haberi de gelmeye devam edebilir.

Google Pixel Watch Uygulaması Google Play’de kullanıma sunuldu