Ana SayfaGenelSpotify, podcast uygulaması için ücret alınmasına izin verecek

Spotify, podcast uygulaması için ücret alınmasına izin verecek

Spotify, içerik oluşturucuları için imkanlarını genişletiyor. Şirket şimdi podcast uygulamasını ücretli hale getirecek. İşte detaylar.

Spotify, daha fazla içerikten para kazanmanın bir yolu olarak ücretli podcast aboneliklerini tüm ABD’li içerik oluşturuculara genişletiyor. İsveç merkezli yayın hizmetine göre, ilkbaharda bir düzine bağımsız yayıncıyla, premium podcast seçenekleri 100 podcast ile başlatıldı. Şirket şimdi ücretli podcast deneyimini bir tık daha yukarı taşıyor. 15 Eylül’de yalnızca abonelere özel içerikler uluslararası dinleyicilere sunulacak. Ancak program şimdilik ABD ile sınırlı olacak. Diğer ülkelerden içerik oluşturucuların para kazanma araçlarına sahip olmak için biraz daha beklemesi gerekecek.

Spotify, podcast uygulaması için ücret alınmasına izin verecek

Şirket, hizmeti tüm kullanıcı tabanı için bir kazan-kazan olarak nitelendiriyor. Şirket bu kapsamda farklı paketler sunuyor. Dileyen dinleyicilerden komisyonsuz abonelik ücretleri alınacak. Spotify, 2023’te ise podcastlerden yüzde 5’lik bir kesinti almaya başlayacak. Bu sistem Apple ile karşılaştırıldığında mantıklı olabilir. Apple, podcast programı için yıllık 20 ABD doları ücret alıyor ve ilk yıl için yüzde 30, sonraki yıl için yüzde 15 abonelik kesinti alıyor. Spotify, test döneminden edindiği bilgilere dayanarak ücretli paketlerini çeşitlendireceğini duyurdu. Şirket, içerik oluşturuculara daha fazla esneklik sunmak için 20 yeni fiyatlandırma seçeneği sunuyor. Ayrıca, yayıncıların aboneleriyle daha iyi etkileşim kurabilmeleri için iletişim adreslerinin bir listesini indirmelerine izin veriyor. Bu, içerik oluşturucuların e-posta pazarlaması ve bildirimleri kullanarak içeriklerini daha fazla tanıtmasına yardımcı olacaktır.

XPG LEVANTE 240 ARGB sıvı soğutma sistemiyle hem serinleyin, hem ışıldayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU