Ana SayfaGenelSpaceX Starlink internet uçaklarda kullanılmaya başlanıyor

SpaceX Starlink internet uçaklarda kullanılmaya başlanıyor

En büyük hava yolu şirketlerinden biri olan Delta, SpaceX Starlink interneti uçaklarında kullanmak için testlere başladı.

Elon Musk’ın kurucusu ve yöneticisi olduğu SpaceX daha çok NASA tarafından kullanılan roketleriyle ve uzay seyahati ile gündeme geliyor olsa da, faaliyetleri uzay seyahati ile sınırlı kalmıyor. Elon Musk’ın şirketi, internet erişimi konusunda çığır açabilecek Starlink projesinde de önemli adımlar atıyor. Dünya yörüngesindeki uydularıyla dünyanın en ücra köşelerine bile yüksek hızda internet ulaştırmayı hedefleyen SpaceX Starlink, internet konusunda mevcut yöntemlere alternatif olmayı vadediyor.

Starlink’in sunduğu bu uydu internetinden faydalanmak için testlere başlayan şirketlerden biri de dünyanın en büyük hava yolları şirketlerinden biri de Delta. Delta, uçaklarında Starlink uydusu tarafından sağlanan interneti kullanmak için ilk testleri yapmaya başladı.

delta

Elon Musk, geçtiğimiz yıl Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla, SpaceX Starlink internetinin uçaklarda kullanılması için hava yolları şirketleri ile görüşmelere başladıklarını duyurmuştu. Görünen o ki aradan geçen sürede Delta ile görüşmeler hız kazanmış. Bunun sonucunda da test aşamasına geçilmiş. Delta uçaklarında Starlink interneti sunulacağına dair bir açıklama yapmamış olsa da, bu teknolojiyi test etmek için SpaceX ile işbirliği yaptıklarını doğruladı.

Delta’nın bu teknolojiyi uçaklarında kullanıp kullanılmayacağı bu test sürecinden nasıl sonuç alınacağına bağlı olacak.

Öte yandan SpaceX’in benzer testler için diğer hava yolları şirketleriyle de iletişime geçtiği tahmin ediliyor. O yüzden önümüzdeki günlerde farklı hava yolları şirketleri için de benzer haberler duymamız şaşırtıcı olmayacaktır.

Netflix üye sayısı ilk kez azaldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting