Soundcloud, çalışanlarının yüzde sekizini işten çıkaracak

Soundcloud, çalışanlarının yüzde sekizini işten çıkaracak

Geçtiğimiz Ağustos ayında SoundCloud, işten çıkarmalar için “zorlu ekonomik ortamı” gerekçe göstererek işgücünü yüzde 20 azalttı. İşte tüm detaylar.

Bu, son yıllarda Google, Meta, Amazon gibi şirketler ve yeniden yapılandırma veya maliyet düşürme önlemleri olarak işten çıkarmaları çerçeveleyen şirketler oldukça arttı. Şimdi SoundCloud, personeli yüzde 8 oranında daha azaltacağını söylüyor ve personele azaltmanın “işimizin sağlığını sağlamak ve SoundCloud’u bu yıl kârlı hale getirmek için zorlu ama önemli bir karar” olduğunu söylüyor. 2022 yılı SoundCloud’u “sürdürülebilir karlılığa giden bir yola” sokmaya zorladı. Şirket, bir çok teknoloji devi gibi işten çıkarmalara başladı. Kaynakların Billboard’a şirketin 4. çeyreğe kadar kârlı bir yolda olmayı umduğunu söylemesiyle, bu yeni “personel sayısında azalma” bu plandaki bir sonraki adım gibi görünüyor. SoundCloud liderliğinin ayrıca yeni yatırımcılara açık olduğunu bildirdi

Soundcloud, çalışanlarının yüzde sekizini işten çıkaracak

Yeni Hyundai KONA

Şirketin işten çıkarmaları, son zamanlarda farklı teknoloji markalarında gördüğümüz aynı ürkütücü modeli izlese de, şirket aslında bir süredir personeli yavaş yavaş azaltıyor. Geçen yılki kesintilere ek olarak şirket, 2017’de işgücünü yüzde 40 oranında azalttı. Personel sayısını azaltarak tasarrufa giden şirketler ciddi durumda arttı diyebiliriz. Bu kapsamda daha fazlası da gerçekleşebilir. Şimdilik yüzde sekizlik bir çıkartma yapacak olan şirket daha sonrasında buna devam edebilir. Neler olacağını hep beraber bekleyip göreceğiz. Ancak sektörde işten çıkarmalar devam edecek.

iPhone 16’da kamera tasarımı değişecek! Apple eskiye dönüş yapacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir