Ana SayfaSosyal MedyaEn çok çöken sosyal medya siteleri belli oldu: Bu liste can yakar

En çok çöken sosyal medya siteleri belli oldu: Bu liste can yakar

Yapılan bazı yeni araştırmalar ile birlikte en çok çöken sosyal medya siteleri ortaya çıkarıldı. Listeye bakıldığında sürpriz isimlerin olduğu görülüyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

En çok çöken sosyal medya siteleri gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ortaya çıkan siber saldırılar ile birlikte tüm sosyal medya sitelerinin daha fazla çöküş yaşadığı görülüyor. Hatta bazı uygulamalar neredeyse tüm gün boyunca kullanıcıların erişimini kaybetmesine neden oluyor.

Yapılan yeni bir çalışma ile birlikte küresel çapta en fazla kullanılamaz hale gelen uygulamalar ortaya çıkarıldı. Son 12 ayın en fazla çöken sitelerine bakıldığında Twitter, Snapchat ve Facebook gibi birçok platformun olduğu görülüyor. Bu durum aslında çökme sorunun genel bir problem olduğunu gösteriyor.

En çok çöken sosyal medya platformları sıralandı

ToolTester tarafından yapılan araştırmalara bakıldığında dünyanın en fazla çöken sosyal medya sitesinin Discord olduğu görülüyor. Yaklaşık olarak 129 defa çöken bu platform bağlantı sorunlarını dibine kadar yaşıyor.

en çok çöken sosyal

Kullanıcıların yaklaşık olarak yüzde 87 gibi bir bölümü bağlantı problemleri ile karşı karşıya. Discord aboneleri ayrıca hesaplarına giriş yapmakta güçlük çekiyor. Bu tür problemler yaşayanların oranı ise yüzde 9 civarında. Discord’un hemen ardından sırayla Steam, Instagram, YouTube, Microsoft Teams, Xbox Live gibi uygulamalar en fazla sorun yaşayanlar arasında yer alıyor.

Haberlere erişimde sosyal medya kullanımı: Yeni rapor açıklandı

PSN 49, Xbox Live 63 ve son olarak Steam 99 defa erişim problemi yaşadı. Böylece bu tür sorunların aslında hiç azımsanmayacak boyutta olduğu görüldü. Peki siz erişim sorunları ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting