Sony 6 kameralı telefon üretmeyi planlıyor!

Sony 6 kamera

Çoklu kamera teknolojisinin gelişmesi ile birlikte Sony 6 kameralı telefon üretmek için hazırlıklara başladı. Genellikle kameralarındaki kalitesi ile değerlendirilen Sony, bu defa trendlere uydu ve kameralarını birden fazla hale getirdi.

Arka kameranın birden fazla olduğu cep telefonlarında lider modelin Nokia 9 olduğunu söyleyebiliriz. 5 kamerasıyla birlikte şık bir görüntü yaratan Nokia 9 modeli, muhtemelen Sony için aşılması gereken bir çıta oldu. Şirket Dünyanın en çok arka kamera kullanan kuruluşunu geçerek lider oldu.

Sony 6 kameralı telefon iddiası tartışma yarattı

Sony tarafından üretilecek olan yeni cep telefonlarının daha çok Google Pixel 4 benzeri olacağını ifade etmek mümkün. Ayrıca kimileri tarafından bu cep telefonu iPhone 11 konsepti ile de sıklıkla karşılaştırılıyor.

Sony kamera

Kameraların dizilimine bakıldığında ise sol tarafta olduğu görülüyor. Ayrıca ikişer sıra halinde yerleştirilen kameraların birbirine orta uzunlukta uzak olduğu da fark ediliyor. Sony arka kameraları yerleştirirken flaş dizilimini de biraz daha farklı gerçekleştirmiş. Flaş, kameraların hafif sağında yer alıyor.

Sony tarafından gerçekleştirilen bu değişimler, beraberinde oldukça kalıplaşmış bir tartışmayı da yeniden gün yüzüne çıkardı. Cep telefonlarının kameralarında kimileri kamera sayısını önemserken kimileri de yazılıma daha büyük bir önem veriyor.

Her ne kadar Sony’nin lensleri oldukça beğenilse bile, yine de bazıları yazılım konusunda büyük sorunlar olduğunu düşünüyor. Sony şirketinin bu yeni akıllı telefonları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Sony Xperia 2 render görselleri sızdı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir