6 kameralı Sony Xperia 3 performans testinde göründü!

Sony Xperia 3

Altı kamera kurulumu ile gelecek olan Sony Xperia 3, bugün performans testi uygulaması Geekbench’te görüntülendi. Bakalım telefon bu testten kaç puan aldı?

Akıllı telefon pazarında son yıllarda umduğunu pek bulamayan Sony‘nin, bu sektörden çekileceği bile söylenmişti. Ancak Japon teknoloji devi bu iddiaları yalanlamış ve amiral gemisi modelleri ile karşımıza çıkmıştı. Sony, 2020 yılında tam altı adet kamera kurulumuna sahip amiral gemisi Xperia 3’ü tanıtacak.

Xperia 3’ün kameralarının; 20 Megapiksel f/2.4 diyafram + 48 Megapiksel f/1.2-2.4 diyafram + 16 Megapiksel f/2.4 diyafram + 8 Megapiksel f/2.4 diyafram + 12 Megapiksel f/1.2-2.4 diyafram + 0.5 Megapiksel (ToF) çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Gücünü Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 865 yonga setinden ve tam 12 GB RAM’den alacak olan telefon, bugün performans testi uygulaması Geekbench’te görüntülendi. Geekbench 4’te ortaya çıkan telefon, performans testinin tek çekirdek bölümünden 4261 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 13.422 puan almayı başarıyor.

Sony Xperia 3

Oldukça iyi puanlar alan telefon, kutusundan en güncel Android sürümü olan Android 10 ile çıkacak. Şubat ayında düzenlenecek olan Mobile World Congress etkinliğinde tanıtılması beklenen Xperia 3, muhtemelen 2020 yılına damgasını vuracak.

iPhone 12 yeni batarya koruma sistemi ile gelecek

Sony’nin son yıllardaki kötü gidişatına bu model ile son vereceğini düşünüyoruz. Eğer Sony, fiyat konusunda da atılımlar yapar ve Çinli rakipleri karşısında uygun fiyat politikası izlerse, 2020 yılını başarılı bir şekilde kapatacak gibi görünüyor. Bakalım Sony o şaşalı dönemine önümüzdeki yıl geri dönebilecek mi? Sizce Sony küllerinden yeniden doğmayı başarabilecek mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir