Son dönemin parlayan altcoin projeleri

altcoinleri

Yıl başından bu yana reel bazda en çok kazandıran majör yatırım aracı olmayı başaran Bitcoin, birçok altcoin de piyasa içerisinde olumlu ayrışmasına ve yatırımcılarının yüksek getiriler sağlamasına yardımcı oldu.

Ripple (XRP)

Uzun süredir potansiyelinin altında fiyatlanan ve son iki senedir ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olan SEC ile olan davası sebebiyle beklediği yükselişi gerçekleştiremeyen Ripple, 2023 yılında özlenen yükseliş hareketlerini gerçekleştirmeyi başardı. SEC ile olan davası olumlu şekilde devam eden altcoin Ripple, özellikle geçtiğimiz hafta davaya bakan yargıcın XRP’nin menkul kıymet olmadığı yönündeki açıklamaları sonrası %100’e varan günlük yükseliş kaydetti.

TomoChain (TOMO)

Altcoin TomoChain, blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir kripto para projesidir. TOMO protokolün yerel tokenidir. Ethereum tabanlı bir blok zinciri projesi olarak başlayan TomoChain, kendi konsensüs mekanizmasını kullanarak işlemleri hızlı ve verimli bir şekilde doğrulayabilen bir Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri haline geldi. Böylece daha düşük işlem ücretleri ve daha hızlı işlemler gerçekleştirilebilir oldu. TomoChain, DApps olarak bilinen merkezi olmayan uygulamaların, merkezi olmayan finansal (DeFi) çözümlerinin ve diğer blok zinciri tabanlı projelerin geliştirilmesini desteklemek için bir platform olarak kullanılan ve ölçeklenebilirlik sorununa çözüm sunan bir protokol olarak hizmet vermektedir.

 altcoin

 Render (RNDR)

Altcoin RNDR, Render Network platformu tarafından geliştirilen bir blok zinciri projesinin yerel tokenidir. Render Network, bulut tabanlı hesaplama ve blok zinciri teknolojilerini birleştiren bir platformdur. Amaç, bilgi işlem gücünü (GPU) daha etkili bir şekilde kullanmak için dağıtık bir bulut altyapısı sunmaktır. Bu platform, özellikle veri analitiği, yapay zekâ ve 3D grafik işlemleri gibi yoğun hesaplama gerektiren alanlarda kullanılabilir. Daha çok GPU hesaplama gücüne ihtiyaç duyulan sektörler ve meslekler olan Film – TV sektörü, stüdyolar vb. gibi alanları, GPU hizmetini kiralamak isteyenlerle buluşturan bir blok zinciri projesidir.

Adventure Gold (AGLD)

Adventure Gold (AGLD), merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemini destekleyen ve blok zinciri tabanlı proje olan AGLD Finance’a ait bir ERC-20 tokenidir. AGLD Finance, kullanıcıların dijital varlıklarını yönetmelerine ve bunlarla etkileşime geçmelerine olanak tanıyan bir dApp (merkezi olmayan uygulama) platformudur. Ethereum blok zinciri üzerinde üretilen bir token olan AGLD, kullanıcıların AGLD Finance ekosistemine katılmalarını sağlar.

Floki (FLOKI)

Dogecoin ile başlayan memecoin çılgınlığının bir diğer üyesi olan altcoin Floki, özellikle 2021 yılında kripto para piyasasının en etkili isimlerinden olan Elon Musk’ın Shiba Inu cinsi bir köpek alıp adını Floki koymasının ardından Floki, büyük bir popülarite kazandı ve milyarlarca dolar değerlemeye ulaştı. Ethereum blok zinciri üzerinde kurulan ve diğer memecoin’ler gibi sosyal medya ve topluluklar arasında hızla popülerleşen Floki, sene başından bu yana %200 civarında bir yükseliş yaşadı.

Opel, elektriklenme hareketini yeni bir boyuta taşıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir