Snapdragon 855’li Oppo Find Z geliyor


Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo şu aralar yeni amiral gemisi modeline yoğunlaşmış durumda. İşte Oppo Find Z hakkındaki ilk detaylar.

Oppo geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Oppo Find X ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Find X uçta uca tam ekranı ve kızaklı yapısı sayesinde kullanıcılara farklı bir deneyim sunuyordu. Çinli akıllı telefon üreticisi Find X’in halefini Oppo Find Z şeklinde isimlendirmeye karar verdi. Oppo geçtiğimiz gün Find Z’nin isim hakları için Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne başvurdu.

Oppo’nun yeni amiral gemisi modeli Find Z

Peki Oppo Find Z selefinden farklı olarak kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacak. Açık konuşmak gerekirse Find Z hakkında henüz netleşmiş, pek fazla detay bulunmuyor. Bildiğimiz tek şey telefonun hangi yonga setini kullanacağı. Geçtiğimiz günlerde Oppo Find Z, Geekbench’te ortaya çıkmıştı. Böylelikle telefonun Snapdragon 855’le geleceği de kesinlik kazanmıştı. Snapdragon 855’in Qualcomm’un X50 modemini desteklediğini düşünürsek, Find Z’in Oppo’nun ilk 5G modeli olduğu savına ulaşabiliriz. Elbette bu noktada da kesin konuşmak doğru olmaz.

Oppo’nun yeni amiral gemisi modelini Mobil Dünya Kongresi’ne yetiştirip, yetiştiremeyeceği ise şimdilik bilinmiyor. Belki telefon kapalı kapılar ardından bazı kesimlere tanıtılabilir. Fakat genel bir tanıtımın olması, şu anki şartlar altında pek de mümkün değil diyebiliriz. Yine de bekleyip göreceğiz.

Xiaomi Black Shark 2 çıkış tarihi netleşti


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin