Snapdragon 855, iPhone XS’i perişan etti


AnTuTu, akıllı mobil cihazların performans değerlerini ölçen ve karşılaştırmalar yapan en önemli benchmark yazılımlarından bir tanesi. Özellikle güncel cihazlarda bu tip karşılaştırmalar çok merak ediliyor ve kullanıcılar da cihaz satın almadan önce bu tip sonuçları ilgiyle takip ediyor. Snapdragon 855

Snapdragon 855, iPhone XS’i perişan etti. Artık “en güçlü” değişmişe benziyor

AnTuTu Labs, bu kez de Qualcomm’un yeni çipseti Snapdragon 855 ile Apple’ın “en güçlü mobil işlemci” olarak lanse ettiği A 12 Bionic çipsetini karşılaştırdı. Bildiğiniz gibi A 12 Bionic, güncel iPhone’larda mevcut ve çok performanslı deneyimler sunuyor. Snapdragon 855 ise yakında pek çok amiral gemisi modeliyle kendini teknoloji severlere sunacak.

Aşağıdaki tabloda, AnTuTu tarafından yapılan performans karşılaştırma testini görebilirsiniz. Snapdragon855, aldığı skorlar ile ilk sırada yer alıyor. Snapdragon 845’e kıyasla daha performanslı olması tabii ki normal, ama diğer bir rakip olan Kirin 980’i de geride bırakabilmiş örneğin. Apple tarafına gelirsek, güncel çipseti (iPhone XS’te de kullanılıyor) 355 bin puanı görebilmişti. Snapdragon855 ise, toplam puanlamada 362 bin puanı aştı.

Tabii şimdi merak edilen, bu yeni çipsetin farklı Android telefon modellerinde nasıl performanslar göstereceği…

Snapdragon 855, iPhone XS'i perişan etti

Twitter’daki hata 5 sene sonra fark edildi. Tehlikede olabilirsiniz


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin