Ana SayfaHaberSnap, üçüncü taraf uygulamalardan gelen mesajlaşmayı yasaklıyor

Snap, üçüncü taraf uygulamalardan gelen mesajlaşmayı yasaklıyor

Snap, Snapchat’te zorbalık ve tacize karşı daha fazla önlem alıyor. Artık platformuna bağlanan üçüncü taraf uygulamalardan anonim mesajlaşmaya izin vermeyecek. İşte detaylar.

Şirket, çoğu insanın bu özellikleri “eğlenceli, ilgi çekici ve tamamen uygun şekillerde” kullandığını ancak biliyor. Ancak bazı kullanıcılar da “zararlı davranışlarda bulunmak için” anonimlikten yararlanıyor. Snap bu sebeple bu duruma bir el atmaya karar verdi. Şu andan itibaren, insanların Snapchat entegrasyonu aracılığıyla iletişim kurmasına izin vermek isteyen üçüncü taraf uygulamaların, görünür kullanıcı adları ve kimlikleri olan kayıtlı kullanıcılara sahip olması gerekecek.

Snap, üçüncü taraf uygulamalardan gelen mesajlaşmayı yasaklıyor

Geçen Mayıs ayında Snap, geliştirici platformundan anonim mesajlara izin veren iki uygulamayı kilitledi. Snap Kit standartlarını ve politikalarını incelemeye başladı. Karar, uygulamalar, Yolo ve LMK aracılığıyla zorbalığa uğradığı iddia edilen bir gencin ölümüyle ilgili dava açılmasının hemen ardından geldi. Çocuğun annesi, üç uygulamanın da yapımcılarını sorumlu tutmaya çalıştı.

The Verge’e göre, Snap Kit’e erişimi olan 1.500’den fazla geliştiricinin yüzde ikisi bu politikadan etkilenecek. Başka bir kural değişikliği ile arkadaş bulma 18 yaş ve üzerindekilerle sınırlı olacak. Uygulama, genç kullanıcıları korumak ve “birbirlerini zaten tanıyan yakın arkadaşlar arasındaki iletişimleri” sağlıklı tutmak adına bu kararları alıyor. Özellik devrim niteliğinde bir fark yaratmayacak ancak yine de kullanıcıların güvenliğini artırabilir. Uygulama güvenliği öncelik tutacağını duyurdu.

Instagram için kısıtlama kararı: Yeni kontroller geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting