Slack CEO’su Stewart Butterfield, Ocak ayında Salesforce’tan ayrılıyor

Slack CEO'su Stewart Butterfield, Ocak ayında Salesforce'tan ayrılıyor

Slack kurucu ortağı ve CEO’su Stewart Butterfield, Ocak ayında şirketten ayrılıyor. Şu anda ana şirket Salesforce’ta yönetici başkan yardımcısı olan Lidiane Jones, CEO olarak Butterfield’ın yerini alacak. İşte detaylar.

Hareket, Salesforce’un CEO’su Bret Taylor’ın da 2023’ün başlarında ayrılacağını açıklamasından birkaç gün sonra geldi. Ancak Butterfield, bu iki eylemin alakasız olduğunu söylüyor. “FWIW: Bunun Bret’in ayrılmasıyla hiçbir ilgisi yok. Planlama birkaç aydır devam ediyor! Sadece garip zamanlama, ”ifadelerini kullandı. Açıklama Business Insider tarafından yayınlandı. Slack CEO’su şirketten ayrılacağını platform üzerinden duyurmuş.

Slack CEO'su Stewart Butterfield, Ocak ayında Salesforce'tan ayrılıyor

Şirket, 2013’te piyasaya sürüldü ve kısa sürede baskın iş-sohbet uygulaması haline geldi. Ancak bugün, son iki yılda günlük kullanıcı sayısını neredeyse ikiye katlayan Microsoft Teams’in zorlu rekabetiyle karşı karşıya. 2020’de Slack, Avrupa Komisyonu’na Microsoft’a karşı bir antitröst şikayetinde bulundu. O yılın ilerleyen saatlerinde Salesforce, platformu 27,7 milyar dolara satın aldığını duyurdu ve bu, bugüne kadarki en büyük satın alımı oldu. Bir Salesforce sözcüsü bugün TechCrunch’a yaptığı bir şirket açıklamasında şunları söyledi: “Stewart, Slack’te harika, sevilen bir şirket yaratan inanılmaz bir lider. Slack’in Salesforce’a başarılı bir şekilde entegre edilmesine öncülük etti.” Ancak ne yazık ki şimdi CEO platformdan ayrılmaya karar vermiş durumda, bu ayrılık ile birlikte değişen şeyler olacak mı bekleyip göreceğiz.

Ekran kartı ile kazılacak en iyi coin hangisi? İşte bu sorunun yanıtı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir