Slack, yapay zeka modellerini eğitmek için mesajlarınızı tarıyor!

Slack, yapay zeka modellerini eğitmek için mesajlarınızı tarıyor!

Slack hakkında şaşırtıcı bir bilgi ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Slack, izin olmaksızın kullanıcı mesajları, dosyalar ve diğer içerikler üzerinde makine öğrenimi modellerini eğitiyor. Daha da kötüsü, kuruluşunuzun Slack yöneticisinden (insan kaynakları vb) şirkete e-posta göndererek bunun durdurulmasını istemeniz gerekecek. Yani bilgi ve mesaj paylaşımını kendi başınıza kapatmanız mümkün değil. Yapay zeka eğitim verileri bazen bu şekilde istemeden bilgilerinizin paylaşılmasına sebep olabiliyor.

Slack, yapay zeka modellerini eğitmek için mesajlarınızı tarıyor!

DuckBill Group yöneticilerinden Corey Quinn, politikayı şirketin Gizlilik İlkeleri’ndeki bir tanıtım yazısında fark etti ve bunu X’te paylaştı. Bu özelliği kapatma sürecinde, verilerinizi korumak için gereken tüm çalışmaları yapmanızı gerekecek. Şirketten ise bir cevap geldi. Yapay zeka eğitimi için bilgilerin kullanılmasını istemiyorsanız, yapmanız gereken bir mesaj göndermek. Şirket cevabında, “Özelliği devre dışı bırakmak için lütfen Kuruluşunuzun veya Çalışma Alanı Sahiplerinizin Workspace/Org URL’nizi ‘Slack Global model devre dışı bırakma talebiyle birlikte [email protected] adresinden Müşteri Deneyimi ekibimizle iletişime geçmesini sağlayın. Talebinizi işleme koyacağız ve vazgeçme işlemi tamamlandıktan sonra yanıt vereceğiz” dedi.

Şirket, Quinn’in X hakkındaki mesajına yanıt verdi: “Açıklamak gerekirse, şirketin kanal ve emoji önerileri ve arama sonuçları gibi şeyler için platform düzeyinde makine öğrenimi modelleri var.” Salesforce’a ait şirketin bu bilgiyi ne kadar zaman önce şartlarına gizlediği belirsiz, zira yapay zeka eğitimi son yıllarda daha popüler hale geldi.

Samsung Galaxy Z Fold6’nın Benchmark Sonuçları Belli Oldu