Konami 3. çeyrekte geriledi

konami 1

Metal Gear, Silent Hill, Castlevania gibi serileriyle ses getiren Konami, 2019 3. çeyrekte geriledi. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Oyun sektörünün köklü isimlerinden biri olan Konami, 2019 3. çeyreğine ilişkin mali raporunu açıkladı. Japonya merkezli şirketin gelirleri, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 8 oranında düştü.

Elinde Silent Hill, Castlevania, Matal Gear ve PES gibi önemli seriler bulunan Konami’nin gelirlerinde düşüş olması sürpriz olarak nitelendirildi.

Son yıllarda Konami’nin elle tutulur başarılı bir oyun geliştirmediği herkesçe biliniyor. Özellikle Hideo Kojima’nın şirketten ayrılmasının ardından işler ters gitmeye başladı. Bilindiği üzere Kojima, Metal Gear serisinin yaratıcılarından biriydi. Ayrıca Japon oyun devinin geliştirdiği pek çok yapımda da imzası bulunuyordu. Böylesine bir çalışanı kaybetmek, şirket bünyesinde önüne geçilmesi zor yıkımlara neden oldu.

konami

Dilerseniz aşağıdaki tablodan Konami’nin geçtiğimiz dönemlere ait mali tablosuna göz atabilirsiniz. Şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. Japon konsol devi yakın gelecekte öyle ses getirecek bir yapımla karşımıza çıkmayacak.

PS Plus Kasım oyunları belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir