Silent Hill Homecoming için ilginç mod!

Silent Hill Homecoming

Konami’nin 2008 yılında geliştirdiği Silent Hill Homecoming oyunu için bugün ilginç bir mod yayınlandı. Silent Hill Homecoming PC’de bu mod ile birlikte artık 60 FPS ve 720P çözünürlükte oynanabiliyor.

Korku oyunlarının atalarından biri olarak kabul edilen Silent Hill, günümüzde maalesef ki Hideo Kojima’nın Konami’den ayrılmasından dolayı yeni oyunları ile karşımıza çıkamamıştı. PlayStation 4 için demosu çıkan Silent Hill‘in yeni oyunu P.T. maalesef ki sonsuza kadar iptal edilen bir proje olarak tarihteki yerini almıştı.

Silent Hill Homecoming için yeni mod!

Bugün ise Silent Hill cephesinde ilginç bir gelişme yaşandı. 2008 yılında PlayStation 3, Xbox 360 ve PC için çıkışını gerçekleştiren Silent Hill Homecoming için bugün bir mod yayınlandı. Homecoming bildiğiniz gibi PC ve konsollarda 30 FPS’te çalışıyordu. Ancak bugün yayınlanan bu mod ile Homecoming, PC’de 60 FPS‘te çalışabiliyor.

Resident Evil 2 ekran görüntüleri ile göz dolduruyor

Bu modda ayrıca 720P çözünürlük, 8x multisampling, V-Sync desteği ve ayarlanabilir FOV desteği yer alıyor. Oyunun Steam sürümü ile uyumlu olan bu modu buradan indirebilirsiniz. Modu kullanmak için ise gerekli dosyaları steamapps\common\Silent Hill Homecoming\Bin konumuna kopyalamanız gerekiyor.

Silent Hill Homecoming

Tam 10 yıl sonra gelen bu mod, SH Homecoming‘i daha önce hiç oynamamışların çok hoşuna gidecek gibi görünüyor. Son olarak modu yüklemeden önce save dosyalarınızı yedeklemenizi şiddetle tavsiye ettiğimizi belirtelim.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir