Sanal evlilik yapan çift bu kadar da olmaz dedirtti: Böylesi ilk defa gerçekleşiyor

Zoom canlı altyazı özelliği yakında 30 dilde çalışacak

Sanal evlilik yapan çift akıllara durgunluk veren bir olaya imza attı. Uzaktan ilişkiyi bambaşka boyuta taşıyan bu çift son derece ilginç. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünya çapında ilk defa gerçekleşen sanal evlilik yapan çift gündeme bomba gibi oturdu. Bildiğiniz üzere bazı mektup arkadaşı edinmek isteyen gruplar oluyor. Bu gruplar arasında 26 yaşındaki Ayşe tuhaf bir evliliğin başlangıcını yaptı. Bu kadın İngiltere asıllı ve pandemi yasakları mağduru.

Olayın diğer tarafında ise ABD vatandaşı olan Darrin var. Bu ikili ABD ve İngiltere arasında mesajlaşmaya başlıyor. Kısa bir süre sonra bu mesajlaşmalar ile birlikte telefon konuşmalarına geçiyorlar. İkili birbirlerini iyice tanıdıktan sonra olay bambaşka bir boyuta ulaşıyor.

Sanal evlilik yapan çift tarihe geçti

Ayşe ve Darrin yüz yüze buluşmak istediklerinde karşılarına tuhaf bir engel çıktı. Ayşe, ABD’ye geçmek istese bile bunu yapamadı. Bildiğiniz üzere pandemi nedeniyle uçuşlar uzun bir süredir yasaklıydı. Bunun üzerine Ayşe Meksika’ya geçip burası üzerinden ABD’ye hareket etmek istedi.

Sanal evlilik yapan çift

ABD yetkilileri Ayşe ile ilgili olumsuz karar verdi. Onun ülkeye girişine izin vermedi. Gerekçe ise kızın banka hesabında yeterli miktarda parasının olmaması. Ayrıca Birleşik Krallık ile yeterince güçlü bağlarının olmaması yine ülkenin kapısından geri çevrilme nedenleri arasında yer alıyor. Bu çift işte tam da bu noktada her şeye karar veriyor.

Metaverse ile Güney Kore gezisi yapmaya hazır olun: Sanal dünya yeniden şekilleniyor

Darrin özel bir buluşma gecesi teklif ederek Ayşe ile Zoom üzerinden konuşmaya başlıyor. İkili evlilik kararı alıyor. ABD’nin Utah eyaletinde sanal düğün töreni gerçekleştirildi. Bu ikili 19 Ağustos tarihinde Zoom üzerinden çevrimiçi olarak evlenmeyi başardı. Önümüzdeki yıllarda bu tür evliliklerin sayısı artabilir.


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir