Ana SayfaTeknolojiTeknoloji bağımlılığı boşanma nedeni sayılıyor: Mutlaka bilmeniz gereken kurallar

Teknoloji bağımlılığı boşanma nedeni sayılıyor: Mutlaka bilmeniz gereken kurallar

Teknoloji bağımlılığı boşanma nedeni olarak görülüyor. Türkiye’de özellikle son dönemlerde bu bağımlılık türünün çok daha fazla arttığı görülüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Küresel çapta dünya gündeminde yer alan teknoloji bağımlılığı boşanma nedeni olabiliyor. Eşlerin ortak yaşam alanlarındaki sorumlulukları teknoloji bağımlılığı nedeniyle geçiştirilmemeli. Böyle bir durumda karşımıza bazı hukuksal sorunlar çıkıyor. İnternet kullanımı eşi ve çocukları ihmal edecek seviyeye ulaşırsa o zaman boşanmak bile mümkün oluyor.

Sanal ortamda bazı kullanıcılar başka kişilerle görüşebiliyor. Bu durum aldatma ve eşler arası sadakatsizliğe girdiği için cezai duruma neden oluyor. Oyun için sunulan iletişim hizmetleri bu nedenle yanlış bir şekilde kullanılmamalı. Aksi halde özel boşanma nedeni bile ortaya çıkabilir.

Teknoloji bağımlılığı boşanma sayılarını artırabilir

Online oyunlar üzerinden yapılan abonelik işlemlerinde çok ciddi faturalar ortaya çıkabiliyor. Bu tür durumlarda savurgan davranışlar ile borçlanmalar gerçekleştiren eşten boşanmak mümkün oluyor. Ayrıca evlilik birliğinin temelden sarsılması halinde cezai işlem başlatılabiliyor.

Teknoloji bağımlılığı boşanma

Bazı kişiler mobil oyunlar nedeniyle aşırı bağımlılık içerisine düşebiliyor. Böyle durumlarda evlilik yine temelinden sarsılmış oluyor. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Esas: 2014 / 19849 Karar: 2015 / 4186 Karar Tarihi: 11.03.2015 kararında sosyal medya platformlarında çok fazla zaman geçiren eşler ile ilgili bazı hükümler yer alıyor.

Sosyal medyada eski soyadını kullanmak boşanma sebebi mi?

Bu hükümlerde zamanın büyük bir bölümünün paylaşım siteleri veya internette geçirilmesi bir geçimsizlik durumu olarak belirtiliyor. Yani eşlerden bir tanesi eğer bu tür bir nedenden dolayı mahkemeye başvuruda bulunursa hızlı bir şekilde değerlendirme süreci başlayacaktır. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting