Samsung’un yeni monitörü görenleri şaşkına çeviriyor

Samsung, gelecek yılın sonuna kadar LCD panel üretmeye devam edebilir

Samsung tarafından CES 2022 fuarında tanıtılan yeni monitör modeli Odyssey Ark, oldukça ilginç bir tasarıma sahip.

Samsung’un yeni monitörü görenleri şaşkına çeviriyor. Dün başlayan CES 2022 fuarı, tüm hızıyla sürmeye devam ediyor. Her gün birbirinden farklı ve yeni teknolojilerin tanıtıldığı fuarda, dünün en çok dikkat çeken isimlerinden biri Samsung’du.

Daha önce dünyanın ilk 4k 240Hz yenileme hızına sahip oyuncu monitörü Odyssey Neo G8’i tanıtan Güney Koreli teknoloji devi, daha sonra ise özellikle tasarımıyla çok dikkat çeken Odyssey Ark’ı tanıttı.

4K çözünürlüğe ve 55 inç’lik devasa bir ekrana sahip olan bu monitör, 16:9’luk alışılmışın dışındaki ekran boy-en oranıyla dikey bir yapıda karşımıza çıkıyor. Oyun ve programlama alanları için düşünülmüş bu ekranın aynı zamanda kavisli bir yapıda olması, monitörü kullanıcı dostu monitörler kategorisine girmesini sağlamış.

Samsung'un yeni monitörü görenleri şaşkına çeviriyor

Samsung’un yeni monitörü görenleri şaşkına çeviriyor

Ayrıca ara yüz ve aydınlatma kontrolleri için kablosuz bir kumandaya sahip olan Odyssey Ark’ın çoklu görev ve çoklu pencere işlemlerinde kullanıcılarını kendisine hayran bırakacağı kesin.

Hedef kitlesi daha çok içerik üreticileri ve oyunseverler olan Odyssey Ark’ın fiyatı ve diğer özellikler konularında henüz yapılmış bir açıklama yok. Ancak fiyat konusunda, Odyssey G9’in 2.500 dolarlık etiketle raflardaki yerini alacağı düşünüldüğünde, bu monitörün çok daha yüksek bir fiyattan satışa sunulması şaşırtıcı olmayacaktır.

Buradan hareketle, Samsung’un bu marjinal tasarıma sahip monitörüne sahip olmak isteyenlerin en az 3.500 doları gözden çıkarması gerekecektir. Yine de başta fiyat olmak üzere diğer bütün konulara ilişkin açıklamaların, birkaç gün içerisinde Samsung Display’in resmi sayfalarından yapılmasının beklenildiğini belirtelim.

Asus ürünlerini geri çağırıyor