Samsung yenilikçi bir adıma imza attı

Samsung yenilikçi bir adıma imza attı

Samsung Electronics, liderlikte çeşitli değişikliklerle işletmelerini yeniden düzenlediğini duyurdu. Artık şirketin iki bölümü denetleyen iki yeni CEO’su olacak: yarı iletken işlere odaklanan Cihaz Çözümleri ve mobil bölümü ile TV’ler ve tüketici elektroniği içeren yeni bir SET Bölümü. İşte detaylar.

Samsung için bu durum önemli bir değişiklik. Çünkü, şirketin üç ayrı bölüm için üç lider atadığı 2017’den bu yana Samsung’un yapısındaki en büyük değişiklik bu olabilir. Görsel Ekran işinin başkanı olan Jong-hee (JH) Han, aynı zamanda artık SET bölümünden sorumlu eş-CEO olacak. Samsung, 15 yıl boyunca şirketi dünya çapında TV satışlarında en üst sıraya taşıdığını belirterek, “SET Bölümündeki farklı işletmeler arasındaki sinerjiyi güçlendirmesinin ve yeni iş ve teknolojilerin yönlendirilmesine yardımcı olmasının beklendiğini” söyledi.

Samsung yenilikçi bir adıma imza attı

Diğer yeni CEO, daha önce Samsung Electro-Mechanics’in CEO’su olan Kyehyun Kyung. Ayrıca geçmişte Samsung’un flash bellek ürün ekibinde ve DRAM tasarım ekibinde çalışmışlığı var. Şimdi Samsung’un çok önemli, son derece karlı yarı iletkenler bölümüne liderlik etmekle görevlendirilecek. Samsung ayrıca hem SET hem de DS bölümleri için Kuzey Amerika ofislerinin başkanlarını ve ayrıca yeni bir CFO olan Hark Kyu Park’ı atadı. Yönetim değişikliği, genişleyen teknoloji devinin organizasyon yapısını, sırasıyla tüketici ürünleri ve bileşenleri için iki işletmeye etkili bir şekilde düzene sokacak.

Google haritalar AVM özelliği ile geliyor: Her yer detaylıca gösterilecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir