Google haritalar AVM özelliği ile geliyor: Her yer detaylıca gösterilecek

Google Haritalar, iç mekan AR yönleri özelliği alıyor!

Google haritalar AVM özelliği alıyor. Bu yeni özelliğin kullanıcılara büyük kolaylık sağlaması bekleniyor. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Google haritalar AVM özelliği ile birlikte hizmet alanını son derece genişletecek. Şirket 220 ülke, yüz milyonlarca işletme ve yer verisi ile birlikte büyük bir destek sunuyor. Şimdi ise bu desteği çok daha fazla genişletmek istiyor. Özellikle büyük alışveriş merkezleri platformun hedefinde.

AVM, havaalanı veya buna benzer alışveriş merkezleri Google tarafından artık çok daha detaylı bir şekilde gösterilecek. Böylece AVM içerisinde mağaza aramak için kaybolmanıza gerek kalmayacak. Mağazalar, dinleme salonları ve araba kiralama yerleri bile detaylı olarak gösterilecek.

Google haritalar AVM özelliği kullanıma sunuldu

Google tarafından gelen bu yeni özellik ile birlikte strateji değişikliği yapıldığı görülüyor. Google normal şartlarda sokakları veya ana yollar üzerinde yer alan mekanları göstermeye çalışıyordu. Yani bu mekanların içerisini veya diğer ayrıntıları göstermek için pek uğraşmıyordu.

Google haritalar AVM özelliği

Yeni gelen güncelleme ile birlikte artık AVM gibi yerlerin içerisi daha detaylı bir şekilde görülecek. Böylece hem alışverişe destek verilecek hem de kullanıcıların hızlı bir şekilde istedikleri mağazaya ulaşması sağlanacak. Bazı AVM’ler öyle bir tasarıma sahip ki işin içinden çıkmak neredeyse imkansız hale geliyor. Google işte tam olarak bu problemi çözecek.

Google akıllı saat sektöründe rekabeti fena kızıştıracak: Gerisini Apple düşünsün

Google haritalar AVM özelliği herkes tarafından kullanılabilir. Ayrıca bu yeni özelliğin insan yoğunluğunu da göstermesi bekleniyor. Böylece kalabalık bir AVM veya mağazaya girmek istemezseniz öncesinden Google üzerinden kontrol sağlamanız mümkün. Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir