Samsung, Galaxy telefonları için yeni işlemciler geliştiriyor

Exynos 2100

Samsung, kendi işlemcilerini veya yongalarını da geliştiren nadir akıllı telefon şirketinden biri. Güney Koreli devin Exynos yongaları, Apple ve Qualcomm’un teklifleriyle eşleşemedi.

Ancak son rapora inanılırsa, o zaman bu yakında değişiklikle ilgili. Son rapora göre Samsung, yalnızca kendi akıllı telefonları için yonga setleri geliştirmeyi planlıyor. Raporlar, çip üreten System LSI bölümünün ve cep telefonları için Mobile eXperience (MX) bölümünün çok yakın bir ilişkiye sahip olmadığını gösterdiğinden, bu Güney Kore devi için önemli bir adım.

Şirketin System LSI bölümü için şirketin MX biriminin tıpkı çip tedarik eden diğer müşteriler gibi olduğu iddia ediliyor. Samsung tarafından üretilen mobil işlemciler, Vivo dahil diğer markaların telefonlarında da kullanılıyor .

Samsung

Raporda, Samsung MX Business Başkanı ve Başkanı TM Roh’un bir belediye binası toplantısında şirketin artık özellikle Galaxy akıllı telefon serisi için işlemciler üreteceğini söylediği de yer alıyor. Ayrıca şirket çalışanlarının “yetersiz AP yeteneklerine” sahip olduğunu ve bunun ille de yetenek eksikliğinden değil, aynı zamanda yetersiz insan gücünden kaynaklandığını dahili olarak kabul ettiği de söyleniyor.

Şirket Exynos çiplerini diğerlerinden öne çıkarmaya ve Apple ve Qualcomm’un premium teklifleriyle eşit olmaya çalışıyor. Buna paralel olarak şirket, Mongoose çekirdeklerinden ARM’nin tasarımına geçti ve yeni piyasaya sürülen Exynos 2200 , AMD ile işbirliği içinde yapılan GPU’yu içeriyor .

Redmi Note 12 serisi için yeşil ışık verildi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir