Ana sayfa Genel Samsung telefon fabrikası Coronavirüs nedeniyle kapandı

Samsung telefon fabrikası Coronavirüs nedeniyle kapandı

Coronavirüs tehlikesi Güney Kore’ye de sıçradı ve Samsung telefon fabrikası önlem amacıya 25 Şubat’a kadar kapatıldı.

Fabrikada bir işçide Coronavirüs tespit edilmesinin ardından fabrikayı kapatan Samsung, tüm çalışanların da 25 Şubat’a kadar izinli olduğunu açıkladı.

Samsung telefon fabrikası da ürerim yapamayacak

Ayrıca tüm çalışanların sağlık kontrollerinin yapılacağını ve herkesin sağlık durumundan emin olunacağının da altı çizildi.

Şirketin kapattığı Gumi şehrindeki fabrikada, markanın üst düzey modellerinin imalatı yapılıyor. Bunların arasında Galaxy Z flip ve Galaxy Fold modelleri de yer alıyor.

Samsung’un dışında Apple da Coronavirüs nedeniyle telefon üretiminde sorun yaşayacağını ve bazı üretim hatlarının kapatılacağının uyarısını yapmıştı. Ayrıca video oyun piyasasının dev şirketlerindne Valve de VR gözlüklerinin üretimine Coronavirüs nedeniyle ara verildiğini duyurmuştu.

The Witcher 2. sezon onayını aldı! İşte oyuncu kadrosu!

Öyle görünüyor ki, eğer Coronavirüs tehlikesi geçmezse, yaz aylarına doğru elektronik ürünler konusunda dünyada çok ciddi bir kriz yaşanabilir talebi karşılayacak ürünler bulunamayabilir.

samsung fabrikası

 

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler