Samsung, Rusya’ya ürün sevkiyatını durdurdu

Samsung, Rusya'ya ürün sevkiyatını durdurdu

Samsung Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ürünlerinin Rusya’ya gönderimini durdurdu. İşte tüm detaylar.

Teknoloji devi, “karmaşık durumu” izlediğini ve Ukrayna’daki insani yardım çabalarına 1 milyon dolar değerinde tüketici elektroniği de dahil olmak üzere 6 milyon dolar bağışladığını söyledi. Yayına göre, sevkiyatın askıya alınması, akıllı telefonları, çipleri ve diğer tüketici elektronik cihazları da dahil olmak üzere tüm Samsung ürünlerini etkiliyor.

Samsung, Rusya'ya ürün sevkiyatını durdurdu

Samsung, ürünlerinin Rusya’ya tüm ihracatını durdurarak, ülkedeki ürün ve hizmet satışlarını durduran ve büyüyen şirketler listesine katıldı. Apple, işgale yanıt olarak ve Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov’dan bir talep aldıktan sonra tüm ürün satışlarını durdurmuştu. Şirket ayrıca Apple Pay’i sınırladı, Rus devlet destekli medya kuruluşlarının uygulamalarını mağazasından kaldırdı. Ukrayna sakinleri tehlikeye atmamak için Ukrayna’daki Haritaların trafik verilerini devre dışı bıraktı. Microsoft, Rusya’daki tüm yeni ürün ve hizmet satışlarını da askıya aldı.

Koreli teknoloji devi, Counterpoint Research verilerine göre ülkedeki en iyi akıllı telefon markası ve yüzde 30 pazar payına sahip. Bu, 2021’in dördüncü çeyreği itibarıyla Apple’ın yüzde 13’lük pazar payından çok daha yüksek. Ayrıca Samsung’un Rusya’da bir TV fabrikası var, ancak fabrikada üretimi durdurup durdurmadığı belli değil. Rusya’ya sevkiyatı durdurma kararı, Apple’a gönderildiği gibi şirkete de bir mektup gönderilmesinin ardından geldi. Bu yaptırımlar ne gibi bir etkiye sahip olacak göreceğiz.

TikTok beyin hasarına neden oluyor iddiaları gündeme bomba gibi düştü