Ana SayfaGenelSamsung ne kadar telefon sattı? İşte yanıtı

Samsung ne kadar telefon sattı? İşte yanıtı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son yılların en yüksek gelirlerinden birine ulaşmasına rağmen, kar cephesinden bakıldığında işlerin yolunda gitmediği anlaşılıyor.

Samsung ne kadar telefon sattı? İşte yanıtı. Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Samsung, üçüncü çeyrek verilerini açıkladı. Eğer bu verilere yalnızca gelir düzeyi açısından bakıyor olsaydık, Samsung’un enflasyon ya da savaş gibi unsurlardan etkilenmeden yoluna devam ettiğini söyleyebilirdik. Nitekim şirket bir önceki çeyreğe göre %4’lük bir gelir artışına imza atarak yılın üçüncü çeyreğinde 54 milyar dolarlık hasılata kavuşmuş.

samsung

Bununla birlikte biraz daha detaya inip kar cephesinden karşılaştırma yaptığımız zaman, işlerin hiç de yolunda gitmediği anlaşılıyor. Bir önceki döneme göre %23, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göreyse %26’lık düşüşle 7,6 milyar dolara gerilen kar, şirketin maliyetlerinin artmasına karşın satış fiyatlarının aynı doğrultuda güncellenemediğini gösteriyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4 özelliği diğer cihazlara geliyor!

Samsung ne kadar telefon sattı? İşte yanıtı

Tabi böyle bir sonucun karşımıza zam olarak çıkması da ihtimal dahilinde ancak şimdilik bu konuda yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

samsung akilli telefonlar 3

Öte yandan Samsung tarafından paylaşılan mali tablo verilerine bakıldığında, şirketin bu sene piyasaya sürdüğü yeni katlanabilir akıllı telefon modelleri olan Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4’ün son derece iyi bir satış ivmesi yakaladığı anlaşılıyor. Aynı zamanda Galaxy Watch 5 ve Galaxy Buds2 Pro gibi giyilebilir akıllı cihazların da yükselen satış hasılat üzerinde olumlu katkılar yaptıklarını ifade edelim. Bakalım Samsung, bir sonraki çeyrekte maliyetleri dizginlemenin bir yolunu bulabilecek mi?

Otonom sürüş büyük darbe aldı: Ardı ardına kötü haberler geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting