Samsung Galaxy S25’lerde Kullanılacak Yonga Belli Oldu

Samsung Galaxy S24

Son günlerde Samsung Galaxy S25 serisi hakkında ilginç dedikodular geliyor. Sektör kaynaklarına dayandırılan bir rapor yeni telefonlarda hangi işlemcinin olacağını ortaya çıkardı.

Business Korea’nın haberine göre Samsung Galaxy S25 ailesinde Exynos 2500 yongası kullanılacak. Galaxy S22 serisinde Exynos 2200 yer alıyordu. Ancak aşırı ısınma ve performans düşüşü gibi problemler yaşanınca Samsung, Qualcomm’un çiplerine geçiş yaptı. Bu sene çıkan Galaxy S24’te ise işler değişti. S24’lerde Exynos 2400 yongası bulunuyor, Ultra modelinde ise 3. nesil Snapdragon 8 var.

samsung galaxy s25

Galaxy S24’lerin yapay zekadaki başarısı Exynos işlemcilerine olan güveni tazeledi. Snapdragon 8 serisi güç tüketimine göre performansta halen lider olsa da, Exynos özellikle düşük maliyetiyle dikkat çekiyor. Sektör analistlerine göreyse 3 nm ile üretilecek olan Exynos 2500 güç verimliliği bakımından 4. nesil Snapdragon 8’i geçebilir. Bu analiz ise Samsung’un GAA teknolojisiyle elde ettiği avantaja dayanıyor.

Dedikodularla ünlü Naver sitesinde Koreli üreticinin S25’te tasarımı değiştireceğinden bahsedilmişti. Çin’in sosyal medyası Weibo’da yer alan bir söylentiye göre Samsung, S25’te yeni tasarım dili kullanacak ve bununla birlikte S25 serisinin tüm modellerinde titanyum çerçeve kullanacak. Tasarım değişikliğinin olması beklenen bir durumdu, bu dedikodu Naver’in iddiasını da destekliyor.

Samsung Galaxy M35’in Tasarımı Detaylarıyla Birlikte Ortaya Çıktı