Samsung Galaxy S22 detayları belli olmaya başladı

Galaxy S22 Ultra tasarımı tüm hatlarıyla ortaya çıktı

Samsung kısa bir süre önce  Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 cihazlarını tanıtmıştı. Şimsi ise sıra Samsung Galaxy S22’na geldi.

Yeni Samsung Galaxy S22 serisi amiral gemilerinin detayları haftalardır ortalıkta uçuşuyor ve duyurulmadan hemen öncesine kadar bu iddia-söylentilerin devamı gelecektir. Bugün ise cihazın ekranları ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Galaxy S22 serisi Galaxy Z Fold3 gibi bir alt-display kamera yer olmayacak. Samsung ile ilgili sızıntılarla tanınan Twitter kullanıcısı Tron (@FrontTron), teknolojinin henüz seri üretim için yeterince gelişmiş olmadığını bildirdi. Daha fazla insanın büyük olasılıkla S serisini satın alacağı düşünüldüğünde, Samsung’un arzu edilenden daha az bir selfie kamerayla satışları sabote etmek istemeyeceğinden UDC teknolojisini geri çekmesi mantıklı.

Samsung Galaxy S22 detayları belli olmaya başladı

Samsung, öne bakan kamera için delikler açmaya devam ederken, ekranların boyutuna göre büyük bir değişiklik yapıyor. Galaxy S22 6.06 inç, Galaxy S22 Plus ise 6.55 inç ekran boyutuna sahip olacak. Bunlar sırasıyla 6,2 inç ve 6,7 inç ekrana sahip Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus’a kıyasla daha küçük.

Samsung Galaxy S22 Ultra, S21 Ultra’dan neredeyse hiç değişmeyen 6.81 inç ekrana sahip olacak. Kaynak, Samsung’un ekran boyutlarındaki bu önemli farkla Plus ve Ultra modellerini düzgün bir şekilde ayırt etmeye çalıştığını söylüyor.

İşlemciler için Samsung’un Snapdragon 895 işlemcili telefonları anavatanı Kore’ye gönderme olasılığının yüksek olduğu bildirildi . Ancak, düşük verim nedeniyle yalnızca S22 Ultra, Exynos 2200 yonga setine sahip olabilir.

Tron ayrıca Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus’ın 50MP sensör ve iki 12MP sensör içeren üçlü arka kameralara sahip olacağını açıkladı. Galaxy S22 Ultra için arkada dört kamera olacak – bir 108MP ana sensör, üç adet 12MP sensör ve bir lazer otofokus modülü. Bakalım önümüzdeki günlerde de nasıl detaylar gelecek.

PlayStation 5 oyunlarına zam yolda!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir