Note ve S serisinin en sevilen özellikleri Galaxy S22 Ultra ’da buluştu

Galaxy S22 Ultra

Samsung, Galaxy Note serisinin gücü ve Galaxy S serisinin profesyonel seviye kamera özelliklerini bir araya getiren, tek şarjla 2 güne kadar süren pil ömrüne sahip yeni amiral gemisi Galaxy S22 Ultra ’yı tanıttı.

 Samsung Galaxy S22 Ultra , premium akıllı telefon kategorisinde bugüne kadar geliştirilen en güçlü cihaz özelliğine sahip. Yerleşik S Pen, gelişmiş Nightography ve video özellikleri, iki gün süren pil ömrüyle yeni Galaxy S22 Ultra, premium akıllı telefonlar için standartları yeniden belirliyor. Galaxy S22 Ultra ile yaratıcılık, güç ve performans gibi Galaxy Note serisinin sevilen özelliklerinin yanı sıra üretkenlik tutkunlarının merakla beklediği ‘S Pen’ de S serisine geldi.

Galaxy S22 Ultra

Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en güçlü Galaxy S serisi akıllı telefon

Yeni Galaxy S22 Ultra ile ilk kez bir Galaxy S serisi cihazda yer alan S Pen şimdiye kadar kullanıma sunulan en etkin S Pen olma özelliğini taşıyor. S Pen, kullanıcıların Galaxy S22 Ultra’nın geniş ekranında tıpkı bir kalem kullanır gibi en doğal şekilde yazıp çizebilmesine ve uygulamaların yeni yönlerini keşfedebilmesine imkân sağlıyor.

Galaxy S22 Ultra, kusursuz biçimde entegre edilen kamera mercekleri ve ayna efektine sahip şık metal çerçevesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Galaxy Note’un lüks cam ve puslu kaplaması, Galaxy S22 Ultra’nın lineer ve hareketli çizgilerine zarif bir dokunuş katıyor. Etkileyici olduğu kadar dayanıklı bir cihaz da olan Galaxy S22 Ultra; Phantom Black, Phantom White, Green ve S22 Ultra’da yeni bir seçenek olarak sunulan Burgundy dahil doğadan ilham alan dört farklı renk seçeneğiyle satışa sunuluyor.

Galaxy S22 Ultra

İster gece ister gündüz, en çarpıcı fotoğraf ve videolar sizinle

Kullanıcılar, Galaxy S22 Ultra ile her türlü ışıklandırma ortamında en iyi görüntüleri anında ve paylaşıma hazır şekilde yakalayabilecekler. Galaxy S22 serisi cihazların hepsinde bulunan İleri Düzey Nightography özelliği, ister gündüz ister gece ortamında, ön ve arka kameralarla en canlı ve net videoları çekebilmeyi sağlıyor. Galaxy S22 Ultra’da Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en büyük piksel sensörü olan 2,4um piksel sensör kullanılıyor.

Bu sensör, kamera lenslerinin daha fazla ışık ve veri yakalamasını sağlayarak videolardaki ışığı ve ayrıntıları en iyi seviyeye getiriyor. S22 Ultra’nın gelişmiş ‘Süper Net Kamera Lensi’ de gece videolarını yumuşak ve net bir görüntüyle parlamasız bir şekilde elde etmeyi sağlıyor. Videolar için ‘Otomatik Kadraj’ özelliği ise kadrajdaki kişi sayısı ister bir ister on olsun kameranın her zaman istenilen kişiye odaklanmasını sağlıyor.

Galaxy S22 Ultra

Galaxy S22 Ultra, görüntüyü 100 kat daha yakınlaştıran yakınlaştırma özellikleriyle Samsung’un yalnızca en güçlü değil aynı zamanda en akıllı kamerasına da sahip. Portre modu gibi yeni yapay zeka destekli özelliklerini de bünyesinde barındıran Galaxy S22 Ultra, her fotoğrafın profesyonel görünmesini sağlamak için tasarlandı. Galaxy S22 Ultra’nın güçlü ve akıllı kamera özellikleriyle işin zor kısmını cihaz üstleniyor. Kullanıcılara düşük ışık ortamları da dahil her türlü ışıkta en çarpıcı fotoğrafları ve videoları çekmek kalıyor.

Galaxy S22Ultra, kamera içi düzenleme araçları için kapsamlı bir fonksiyon sunan Expert RAW uygulaması ile DSLR benzeri bir deneyim yaşatarak yaratıcı denetimin kullanıcıda olmasını sağlıyor. Fotoğrafları 16bit’e kadar RAW formatında kaydetme olanağıyla kullanıcılar oluşturdukları görselleri düzenlerken daha fazla denetime sahip oluyor. Böylece herkes bir DSLR kamerada olduğu gibi ISO ayarları sayesinde fotoğrafların parlaklığıyla ve deklanşör hızıyla oynayabiliyor, fotoğrafa soğuk ya da sıcak bir görünüm kazandırmak için beyaz dengesini değiştirebiliyor. Görselleri tam istenilen görünüme kavuşturmak için nesneye manuel odaklama da yapılabiliyor.

Galaxy S22 Ultra

Tek şarjla iki güne kadar kullanım sunan güçlü pil

En verimli iş günleri için tasarlanan Galaxy S22Ultra, Samsung’un en gelişmiş yapay zeka ve makina öğrenimi işleme olanağı sunan yeni 4nm işlemciye sahip ilk Galaxy S serisi cihazı olarak öne çıkıyor. Wi-Fi 6’dan iki kata kadar daha hızlı Wi-Fi 6E özelliği sayesinde kullanıcılar oyun oynarken internetten içerik izlerken ya da çalışırken en sık kullanılan uygulamalarda rakipsiz performansın keyfini çıkarabilecek. Tek şarjla iki güne kadar kullanım sunan güçlü pile sahip Galaxy S22 Ultra, 45 W Süper Hızlı Şarj özelliğini de desteklediğinden, 10 dakikalık şarjla 50 dakika boyunca video çekimi yapabiliyor.

Galaxy S22Ultra’nın 6,8 inç, Dinamik AMOLED 2X ekranı, 1.750 nit’lik en yüksek parlaklık değeriyle her fotoğrafa çarpıcı ayrıntılarla ve her zamankinden daha yüksek bir parlaklıkla hayat veriyor. Vision booster teknolojisi sayesinde de Galaxy S22 Ultra’nın ekranı gün boyu parlaklığını akıllı bir şekilde ayarlayarak en parlak güneş ışığında dahi içerikleri mümkün olan en iyi şekilde görüntülemeyi sağlıyor.

General Mobile GM22 Pro inceleme