Samsung Galaxy S2 Android 12 çalıştırdı

Kararlı Android 12 sürümü için tarih verildi

Samsung Galaxy S2 Android 12 çalıştırarak adeta bir rekor kırdı. Bu cihazın henüz çalışıyor olması bile mucizeyken yeni Android sürümünü kaldırması oldukça ilginç. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en eski akıllı telefon modelleri içerisinde yer alan Samsung Galaxy S2 Android 12 güncellemesi ile gündeme oturdu. yaklaşık olarak 11 yıl aradan geçmesine rağmen enteresan bir şekilde bu cihaz yeni güncellemeyi kullandı. Exynos 4210 işlemci ve 1 GB RAM gibi özelliklere sahip olan akıllı telefon modeli imkansızı başarmış oldu.

Android 12 işletim sisteminin açık kaynak versiyonunu çalıştıran cihaz rüştünü ispat etmiş oldu. Bir yazılım geliştirici tarafından Android yeni sürümünün bu eski modele yüklenmesi o kadar kolay olmadı. Bununla ilgili uzun bir çalışma yapıldı.

Samsung Galaxy S2 Android 12 güncellemesi

Android güncellemesi denilince aklınıza mevcut sürüm gelmesin. Google tarafından sürekli olarak güncellenen Android birçok farklı kod bölümüne sahip. Brezilyalı bir yazılım geliştiricisi devam ettirdiği çalışmalarla kodları daha yalın hale getirdi. Böylece düşük modellerde kullanılabilir hale gelmesini sağladı.

Samsung Galaxy S2 Android 12

Android 12 şu sıralar amiral gemilerinde kullanılmıyor. Tüm akıllı telefonlara dağıtılmayan işletim sisteminin ağır olduğu ifade ediliyor. Birçok ek özellik getirmesi ile bilinen yeni güncellemenin açık kaynak sürümü yer alıyor. Bu sürümü yükleyenler nihai sürümden çok daha hafif bir derleme kullanabiliyor.

Samsung biten pil sorununu tarihe gömüyor!

Galaxy S2 Android 12 alarak aslında tüm akıllı telefonların bu yeni güncellemeyi alabileceğini gösterdi. Samsung akıllı telefon serisinin adeta gözbebeği olmayı başaran cihazlar bir dönem fırtına gibi esiyordu. Şimdi ise birçok kişi ismini bile hatırlamıyor.


Yorumlar kapatıldı.