Samsung Galaxy Ring Piyasaya Sürüldü

Samsung Galaxy Ring

Samsung, merakla beklenen ilk akılı yüzüğü Galaxy Ring’i bugün düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde resmi olarak tanıttı.

Teknoloji dünyasında bir süredir beklenen gün geldi çattı ve Samsung merakla beklenen yeni ürünlerini bugün düzenlenen Galaxy Unpacked etkinliğinde resmi olarak tanıttı. Bu etkinlikte tanıtılan cihazlardan biri de Samsung’un uzun süredir beklenen ilk akıllı yüzüğü Galaxy Ring oldu. Giyilebilir teknolojiler konusunda sektöre öncülük eden şirketlerden olan Samsung, böylece giyilebilir cihazlar alanında yeni ürün kategorisi daha açmış oldu.

Aynı akıllı bilekliklerde olduğu gibi Galaxy Ring de büyük ölçüde sağlık odaklı bir cihaz olacak. Akıllı yüzükte kalp atışı takibi, soluk takibi, uyku takibi gibi sağlık odaklı pek çok özellik bulunuyor. Akıllı yüzük siyah, gümüş ve altın rengi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle geliyor.

galaxy ring 3

Samsung Galaxy Ring, boyuta göre değişen batarya kapasiteleriyle geliyor. 5, 6 ve 7 numaralı büyüklüklerde 17 mAh’lık bir batarya bulunuyor. 8, 9, 10 ve 11 numaranın batarya kapasitesinin ise 18.5 mAh olacağı görülüyor. En büyük model olan 12 numarada ise batarya kapasitesi 22.5 mAh olacak.

galaxy ring 4

Galaxy Ring, IP68 ve 10ATM sertifikalarıyla geliyor. Bu da akıllı yüzüğün suya dayanıklı olduğu anlamına geliyor. Üstelik bu oldukça gelişmiş bir dayanıklılık sertifikası olduğu için bu sertifikayı alması havuzda yüzerken bile kullanabileceği anlamına geliyor.

Galaxy akıllı yüzük, kullanıcılara el hareketleriyle Samsung akıllı telefonlarını kullanma olanağı sunacak. Başparmak ve işaret parmağı kullanılarak yapılacak jestlerle telefonlara fotoğraf çekme ya da alarmı kapatma gibi çeşitli talimatlar verilebilecek.

galaxy ring 2

iQOO Neo 9s Pro+’ın Özellikleri ve Görselleri Paylaşıldı