Samsung Galaxy M04 resmen tanıtıldı

Samsung Galaxy M04

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bütçe dostu yeni telefonu Samsung Galaxy M04’ü resmen tanıttı.

Bildiğiniz gibi son haftalarda sık sık karşımıza çıkan Samsung telefonlarından biri de Samsung Galaxy M04’tü. Hatırlarsanız telefon daha önce hem sertifika alırken, hem de Geekbench performans testinde görülmüştü. Son olarak da Amazon tarafından paylaşılan bir ilanda karşımıza çıkan Galaxy M04, bu ilanda da belirtildiği gibi 10 Aralık’ta resmi olarak tanıtıldı.

Samsung Galaxy M04, çift arka kamerayla geliyor. Telefonun selfie kamerası içinse ekranın üstünde su damlası şeklinde bir delik yer alıyor. Telefon, siyah ve yeşil olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle satışa sunuldu. İlk olarak Hindistan’da satışa sunulan telefonun diğer bölgelere ne zaman geleceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

Samsung Galaxy M04

Helio G35 yonga setinden güç alan Galaxy M04, 4 GB fiziki RAM’e sahip. Ancak telefonun RAM kapasitesi sanal RAM ile birlikte 8 GB’a kadar çıkıyor. Bildiğiniz gibi sanal RAM özelliği, telefonun dahili depolama alanının bir kısmının RAM olarak işlev görmesini sağlıyor. Dahili depolama alanı demişken, telefon 64 ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneğiyle satışa sunuluyor.

Samsung Galaxy M04, 6.5 inçlik LCD bir ekrana sahip. Bu ekranın çözünürlüğü ise HD+. Bu ekranın üzerinde 5 megapiksellik selfie kamerası yer alıyor. Telefonun arka kamerası ise 13 + 2 megapiksel olmak üzere bir çift kamera sisteminden oluşuyor. 5000 mAh’lık bir bataryaya sahip olan telefonun şarj hızı 15W.

Telefon Android 12 işletim sistemiyle satışa sunuluyor. Ancak Samsung, telefonun dört yıl boyunca işletim sistemi güncellemesi alacağının garantisini veriyor.

Bir PlayStation 5 oyunu daha PC’ye geliyor