Samsung akıllı telefon almayı düşünenler dikkat!

Samsung, S Pen desteğini daha fazla cihaza yayıyor

Samsung Türkiye’deki garip fiyat politikasını devam ettiriyor. Samsung akıllı telefon almayı düşünenlere hem uyarılarımız, hem de tavsiyelerimiz var. 

Akıllı telefon pazarının lider ismi konumunda yer alan Samsung her ülkeye farklı bir fiyat politikası uyguluyor. Nitekim Türkiye de bu ülkelerden biri. Güney Koreli üretici Türkiye’de önce yüksek sonra ise düşük bir kur uygulamasına geçiyor.

Samsung’un geçtiğimiz dönemde satışa sunduğu yüksek fiyatlı absürt modellere bu duruma en net örnek.

Çok uzağa gitmemize gerek yok. Geçtiğimiz yıl Mart ayında ülkemizde 14.500 TL’lik etiket fiyatıyla raflardaki yerini alan Galaxy Z Flip şimdilerde yalnızca 7500 TL civarı fiyatlardan satılmakta. Evet 10 – 11 ayda bu telefon yüzde 50 oranda değer kaybetmiş durumda.

Samsung akıllı telefon almayı düşünenler dikkat!

Bu sadece Z Flip modeline has bir yaklaşım değil. Diğer yüksek fiyatlı Galaxy modellerinde de aynı durumun söz konusu olduğunu görebilirsiniz.

Misal şimdi Galaxy S21 Ultra 16.000 TL gibi absürt bir fiyatla raflardaki yerini almış durumda. Muhtemelen bu telefon kısa sürede 10.000 – 12.000 TL bandına kadar düşecektir. Çünkü 25.000 TL’den Türkiye pazarına giren Fold 2 bile şimdilerde 16.000 TL civarında fiyatlara satılıyor.

Uzun lafın kısası yeni çıkmış bir Samsung modelini asla yeni çıkmışken almayın. Yoksa üzülürsünüz. Çünkü Samsung modelleri yüksek fiyatla Türkiye’de satışa girip sonradan değer kaybeden modeller.

Eğer illa Samsung alacağım diyorsanız mutlaka beklemede kalmanızı tavsiye ederiz.

Samsung S21 şimdiden donmaya başladı! İşte detaylar