Apple gelecek yeni emojilerini tanıttı!

Apple gelecek yeni emojilerini tanıttı!

Apple bünyesine emojiler ekliyor. Her türlü insan çeşidine ve olaya odaklanan bir dizi yeni emoji, ayrıca birkaç önemli ekstra ve güncellemeyi de beraberinde getiriyor.

Emojipedia’ya göre, iOS 14.5 beta’da bulunan 217 yeni simgeden 200‘ü, aynı cinsiyetten partnerler de dahil olmak üzere çeşitli cilt tonlarına sahip çiftleri içeriyor. Sakallı kişi emojisi için yeni cinsiyet seçenekleri de var, yani sakallı bir kadın veya erkek arasında seçim yapabilirsiniz. Diğer kayda değer değişiklikler arasında, kanın çıkarıldığı aşı dostu bir şırınga da bulunuyor. Bu, Apple’ın bir emojiyi ilk kez ayarlaması değil. Daha önce 2016‘da ABD’de bir dizi silahlı çatışmanın ardından tabancayı bir su tabancasıyla değiştirdi.

Apple gelecek yeni emojilerini tanıttı!

Apple, siyah renkli genel kulak üstü kulaklık emojisinin yerini tamamen beyaz renkli en yeni AirPod Max ile değiştirip algıyı kendi markası üzerinde yoğunlaştırmıştı.

Diğer yerlerde, siyah renkli genel kulak üstü kulaklık emojisinin yerini tamamen beyaz renkli en yeni AirPod Max ile değiştirip algıyı kendi markası üzerinde yoğunlaştırmıştı.

Yenilenen emoji serisi, bir Mac masaüstü ve Macbook, bir iPhone ve Apple Watch dahil olmak üzere Apple’ın serisiyle eşleşen diğer aygıtlara uygun olacak. Yeni gülen suratlar isteyenler için, nefes veren bir yüz, spiral gözlü bir yüz ve bulutların arasında puslu bir yüz de dahil olmak üzere üç yeni varyant geliyor. Güncelleme, salgın durumuna uygun olarak geliştirilmiş emojiler de içeriyor. Ayrıca, kalp emojileri de çeşitleniyor. Ateşte bir kalp ve iyileşmekte olan sargılı bir kalp da güncellemeye dahil. Bu güncellemeler şu anda geliştiricilerle sınırlı. Ancak İlkbaharda iOS kullanan herkes tarafından erişilebilir olacaklar. Yeni emoji (sürüm 13.1), programındaki bir değişikliğin ardından Eylül ayında Unicode Konsorsiyumu tarafından onaylandı.

Valheim rekor kırdı! 2 haftada 400 bine yakın oyuncu kazandı!