Ana sayfa Facebook Facebook Ortadoğu kaynaklı bazı hesapları sildi

Facebook Ortadoğu kaynaklı bazı hesapları sildi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook Ortadoğu kaynaklı bazı hesaplar ile ilgili ilginç bir karar aldı. Bilindiği üzere şirket, daha önceden de sahte hesaplarla büyük bir mücadele içerisine gireceğini açıklamıştı. İşte haberimizin detayları.

Facebook üzerinden yayınlanan sahte hesaplar, saatler içerisinde milyarlarca kişiyle etkileşim içerisine girebiliyor. Bunu önlemek isteyen şirket, yalan haber yayan bütün hesapları sileceğini ifade etmişti. Görünen o ki Facebook ilk hesap silme işlemlerine başladı bile.

Facebook Ortadoğu kaynaklı 476 hesabı kapattı

Facebook tarafından yapılan iki operasyon ile 476 hesap, 246 sayfa, 10 grup, 4 etkinlik ve 48 Instagram hesabı tamamen kapatıldı. Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır kaynaklı olan bu hesaplar, 13 milyondan fazla takipçi sayısına ulaşmıştı.

Yalan haberlerin en önemli özelliği çok hızlı bir şekilde yayılmaları. Herhangi bir yalan haber yayılmaya başlarsa Dünyanın genelinde bu doğru olarak kabul edilebilir. Facebook, sırf bu nedenden dolayı defalarca zan altında kalmıştı ve hakkında dava açılmıştı.

Şirket bu hesapları kapatırken bazı farklı algoritmalar kullanıyor. Eğer haber çok hızlı bir şekilde paylaşılıyorsa ve doğru haberlerle kıyaslandığında içerisine bazı yanlış ifadeler varsa, Facebook örümcekleri bunu hemen fark ediyor. Peki sizce de şirket yalan haberle mücadelede yeterli özveriyi gösteriyor mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Facebook çılgınlar gibi büyümeye devam ediyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler